Tesco wykorzystało plastik z recyklingu do budowy parkingu przy sklepie

Parking przy Tesco Extra w Dumfries w Wielkiej Brytanii został wyremontowany przy użyciu plastiku pochodzącego z recyklingu. Do asfaltu dodano masę, która odpowiada 225 tys. plastikowych toreb na zakupy. Dzięki temu ponad 900 kg plastiku nie trafiło na wysypisko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tesco wykorzystało plastik z recyklingu do budowy parkingu przy sklepie

Tesco jest pierwszym detalistą w Wielkiej Brytanii, który wykorzystuje odzyskany plastik w celu zmiany nawierzchni parkingu sklepowego. Przy projekcie sieć współpracuje z firmą MacRebur.

Tesco poszukuje nowych sposobów ponownego wykorzystywania odpadów z tworzyw sztucznych, redukcji emisji dwutlenku węgla i promowania zrównoważonego systemu zamkniętej pętli. Tesco było pierwszym dużym sprzedawcą, który usunął ze swoich sklepów torby plastikowe za 5 pensów, co spowodowało, że w ubiegłym roku ilość jednorazowych toreb sprzedawanych przez Tesco zmniejszyła się o ponad połowę.

Parking przed sklepem został pokryty odpadami z tworzyw sztucznych, które zostałyby przeznaczone na składowisko lub spalanie. Są one dodawane do mieszanki asfaltu bez konieczności zmiany istniejącego sprzętu używanego do budowy i montażu asfaltu. Jakość asfaltu nie została naruszona.

- Jesteśmy w stanie zabrać odpady z tworzyw sztucznych, które w innym przypadku zostałyby przeznaczone na składowisko i dodać je do mieszanki asfaltowej, aby stworzyć mocniejszą, bardziej trwałą powierzchnię powiedział- Toby McCartney, MacRebur Plastics Road Company.

Czytaj więcej tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

stereo 2018-09-14 06:02:41

Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.