PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Tesco walczy z marnowaniem żywności pomagając zwierzętom

Tesco rusza z programem „Duża pomoc dla małych przyjaciół”. W jego ramach żywność nadająca się do spożycia przez zwierzęta może trafić w ręce organizacji pozarządowych i instytucji publicznych zajmujących się opieką nad zwierzętami. Warunkiem jest zorganizowanie transportu.

  • Karolina Markowska
    KM
  • 13 cze 2019 15:06
Tesco walczy z marnowaniem żywności pomagając zwierzętom
Tesco rusza z programem „Duża pomoc dla małych przyjaciół” (fot. archiwum)
REKLAMA

Jak podkreśla w komunikacie Tesco, program wpisuje się w walkę z marnowaniem żywności i jednocześnie wpływa na poprawę jakości życia zwierząt. Do programu zgłaszać się mogą organizacje pozarządowe i instytucje publiczne z całej Polski, np. schroniska, fundacje, organizacje czy ogrody zoologiczne.

Co trzeba zrobić, aby przystąpić do programu? Wystarczy spełnić dwa warunki: organizacja musi mieć formę prawną i uzyskać zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii potwierdzające, że zwierzęta są pod stałą opieką lekarza weterynarii. Po weryfikacji prawidłowości wszystkich dokumentów, podpisana zostaje umowa partnerska, na mocy której organizacja może odebrać żywność z najbliższego sklepu Tesco.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rodzaj i ilość przekazanej żywności zależy od profilu organizacji i tego, jakie zwierzęta ma pod opieką Biorąca udział w projekcie organizacja może odebrać tyle żywności, ile potrzebuje (jedynym ograniczeniem są tutaj zapasy każdego ze sklepów). Udział w programie jest całkowicie bezpłatny – organizacja musi zadbać tylko o pojemniki zgodne z zasadami transportu żywności oraz odbiór i transport żywności ze sklepu.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tesco walczy z marnowaniem żywności pomagając zwierzętom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA