PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Tęczowe diamenty 2022 rozdane. Oto pracodawca roku wspierający osoby LGBT+

  • jk
  • 4 lis 2022 12:18

BNP Paribas, Place of Pride Skanska, Ewelina Negowetti, Koalicja Miast Maszerujących po Równość Osób LGBTQ, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Koło Naukowe MyGender z Uniwersytetu SWPS - oto zwycięzcy LGBT+ Diamonds Awards 2022, konkursu zorganizowanego przez NatWest Group w Polsce i ABSL Poland.

Tęczowe diamenty 2022 rozdane. Oto pracodawca roku wspierający osoby LGBT+
Zwycięzcy LGBT+ Diamonds 2022 zostali wyłonieni spośród rekordowej liczby - aż 160 zgłoszonych nominacji publicznych (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Z badań „Narracje dla odmiany. Badanie potencjału sojuszniczego” Funduszu dla Odmiany z 2021 r. wynika, że aż 43 proc. polskiego społeczeństwa jest życzliwe w stosunku do osób LGBT+. Jednak sami sojusznicy twierdzą że jest ich jedynie 5-10 proc. Z czego wynika ta różnica? Przyczynę autorzy badania upatrują w tym, że sojusznicy czują się osamotnieni i dlatego nie decydują się na deklarację swoich przekonań.

Jednym ze sposobów na przełamanie obaw jest współpraca z tymi, którzy działają w podobnym obszarze. Taki cel obrali organizatorzy konkursu LGBT+ Diamonds Awards - NatWest Group i ABSL.

- To wydarzenie co roku przyciąga coraz więcej osób, które wspólnie zmieniają świat na taki, który szanuje i docenia różnorodność. Spotkanie to początek, wspólne działanie to sukces. Tegoroczne motto konkursu pokazuje, że efekty można osiągnąć tylko działając razem — mówi Dariusz Żak z NatWest Group w Polsce.

Zwycięzcy konkursu LGBT+ Diamonds Awards

Zwycięzcy LGBT+ Diamonds 2022 zostali wyłonieni spośród rekordowej liczby - aż 160 zgłoszonych nominacji publicznych. Jury w składzie Karolina Kędziora, Marzena Strzelczak, Dariusz Żak, Remigiusz Ryziński, Paweł Panczyj, Sylwia Chutnik, Bart Staszewski i Daniel Mękarski wyłoniło zwycięzców w 6 kategoriach:

  • Pracodawca roku wspierający osoby LGBT+: BNP Paribas – nagrodzony za tworzenie inkluzywnego i różnorodnego miejsca pracy, np. zapewniając benefity pracownicze partnerom i partnerkom pracowników również w związkach jednopłciowych.
  • Pracownicza sieć LGBT+ roku: Place of Pride, Skanska – wyróżnieni za działania edukacyjne dla pracowników dot. m.in. nieświadomych uprzedzeń czy wyrażania tożsamości płciowej.
  • Ambasadorka osób LGBT+: Ewelina Negowetti, pomaga rodzicom dzieci transpłciowych w internecie poprzez dostarczanie im wiedzy na temat transpłciowości.
  • Inicjatywa roku wspierająca osoby LGBT+: Koalicja Miast Maszerujących po Równość Osób LGBTQ – otrzymała nagrodę za udział w budowaniu nowego pokolenia aktywistów.
  • Partnerstwo roku: Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego – wyróżniono za długoletnie reprezentowanie osób LGBT+ przed sądami.
  • Lokalna inicjatywa roku: Koło Naukowe MyGender z Uniwersytetu SWPS – nagrodzono za budowanie bezpiecznej przestrzeni dla uczelnianej społeczności LGBT+ i edukację w zakresie queer studies.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tęczowe diamenty 2022 rozdane. Oto pracodawca roku wspierający osoby LGBT+

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA