×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

ArcelorMittal Poland, T-Mobile, Tauron, Orlen, Infosys z najlepszymi praktykami CSR w Polsce

  • Autor: jm
  • 30 mar 2017 17:05

Zajęcia z trenerem personalnym w miejscu pracy, dostawy świeżych owoców, masaże, walka z nałogiem, centrum rehabilitacyjno-sportowe w fabryce samochodów, przedszkole w biurze - to tylko niektóre z praktyk, jakie podejmują firmy w zakresie pracy w ramach CSR.

ArcelorMittal Poland, T-Mobile, Tauron, Orlen, Infosys z najlepszymi praktykami CSR w Polsce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Forum Odpowiedzialnego biznesu opublikowało jubileuszowy, 15. raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

• To największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego.

• Raport obejmuje praktyki CSR w siedmiu obszarach: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

• Przyjrzeliśmy się bliżej praktykom, jakie podejmują firmy w zakresie pracy.

Wśród 99 inicjatyw z zakresu pracy znalazły się między innymi te dotyczące bezpieczeństwa pracy, zdrowia, partycypacji i integracji pracowniczej, rozwoju pracowników, przyjaznej rekrutacji i adaptacji. Nowością jest tzw. „mobilna rekrutacja” aktywizująca zawodowo wybrane społeczności lokalne.

Poniżej przedstawiamy wybrane praktyki wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Rozwoju:

INTEGRACJA PRACOWNIKÓW

• Hestia realizuje program "Po Godzinach". To spotkania integracyjne po pracy. Gośćmi są osoby ze świata kultury, sztuki, teatru, sportu i polityki. Spotkania prowadzone są przez jednego z pracowników Eego Hestii – doświadczonego radiowca. Najlepsze pytania do gości są nagradzane upominkami związanymi z zaproszoną osobą. Do tej pory na spotkaniach gościli m.in.: Marian Opania, siatkarze z Lotos Trefl Gdańsk, John Porter, Stanisław Tym, Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Figura, Czesław Lang, Krzysztof Skiba czy Leszek Możdżer. Spotkania są otwarte też dla mieszkańców Trójmiasta.

• Grupa Nowy Styl - bezpiecznie, zdrowo, sportowo – Dzień Otwarty Grupy Nowy Styl to doroczne wydarzenie o charakterze integracyjno-edukacyjnym dla pracowników Grupy Nowy Styl
oraz ich rodzin.

• PKN Orlen organizuje każdego roku dzień otwarty dla rodzin pracowników. Wykwalifikowani przewodnicy-pracownicy opowiadają o PKN ORLEN, procesach produkcyjnych, produktach i ochronie środowiska oraz ciekawostkach z życia firmy. Jedną z atrakcji jest poligon Zakładowej Straży Pożarnej. Poza tym firma organizuje Orlen Olimpiadę - to rozgrywki sportowe w 11 dyscyplinach, w których rywalizowało 2 tys. pracowników z polskich i zagranicznych spółek GK ORLEN.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ArcelorMittal Poland, T-Mobile, Tauron, Orlen, Infosys z najlepszymi praktykami CSR w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA