PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tauron wspiera Dom Aniołów Stróżów. Wolontariat pracowniczy ma moc

  • Dariusz Ciepiela
    DC
  • 25 wrz 2019 10:20

Papier, zeszyty, notatniki, pisaki i długopisy, piórniki, plecaki i książki, płyny do mycia, szampony i pieluchy - to tylko część podarunków, jakie znalazły się w darze od pracowników Taurona dla wychowanków Domu Aniołów Stróżów.

Tauron wspiera Dom Aniołów Stróżów. Wolontariat pracowniczy ma moc
Pracownicy chętnie angażują się w akcje, w których mają szansę nieść pomoc innym (fot. mat pras/Tauron)
REKLAMA
  • Trwająca dwa miesiące zbiórka, została zorganizowana pod hasłem „Pomagamy do kwadratu", w ramach programu wolontariatu pracowniczego w grupie Tauron.
  • Obecnie Dom Aniołów Stróżów prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci, a także programy uliczne i poradnię rodzinną.
  • W śląskich pogórniczych i pohutniczych dzielnicach biedy codziennie pod ich opieką pozostaje blisko 130 dzieci w wieku od 2 do 18 lat.


- Nasi pracownicy chętnie angażują się w akcje, w których mają szansę nieść pomoc innym. Często słyszymy, że ludzie pomogą, kiedy widzą konkretną potrzebę. Tak właśnie wygląda nasza współpraca z Domem Aniołów Stróżów, otrzymujemy prośbę o konkretną pomoc i reagujemy zachęcając do niej naszych pracowników - mówi Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia. 

Wolontariat pracowniczy w grupie Tauron rozwijany jest od ponad dwóch lat.

Czytaj też: Wolontariat pracowniczy się opłaca. Oni się o tym przekonali

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W jego ramach stawiamy w głównej mierze na inicjatywy oddolne, które ulepszają życie otoczeniu, w jakim działają spółki grupy - dodaje Filip Grzegorczyk.

Wszystkie zebrane podarunki trafiły 24 września do oczekujących na nie małych odbiorców w pierwotnej siedzibie stowarzyszenia czyli na katowickim Załężu.

Obecnie Dom Aniołów Stróżów prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha i klubów rozwoju dzieci, a także programy uliczne i poradnię rodzinną.

W śląskich pogórniczych i pohutniczych dzielnicach biedy codziennie pod ich opieką pozostaje blisko 130 dzieci w wieku od 2 do 18 lat.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" już od 25 lat opiekuje się dziećmi i ich rodzinami z Katowic i okolic. Obecnie we wszystkich trzech placówkach (Katowice Załęże, Sosnowiec Juliusz, Chorzów Batory) pomoc w codziennych problemach otrzymuje kilkaset dzieci, młodzieży i ich rodzin.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tauron wspiera Dom Aniołów Stróżów. Wolontariat pracowniczy ma moc

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Grzegorczyk z Krakowa 2019-09-26 06:58:49

    A kto pomoże pracownikom TAURONA pod rządami Grzegorczyka z Krakowa?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA