PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Tauron doposaża szkoły. To inwestycja w kadry

  • km
  • 19 wrz 2022 13:17

Tauron doposażył średnie szkoły zawodowe z Głogowa, Legnicy i Lubina w specjalistyczną aparaturę pomiarową, przewody oraz części instalacji elektroenergetycznych. Wszystko to efekt wieloletniej współpracy ze szkołami.

Tauron doposaża szkoły. To inwestycja w kadry
Tauron Dystrybucja współpracuje z 33 zawodowymi szkołami średnimi (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Tauron Dystrybucja współpracuje z 33 zawodowymi szkołami średnimi i przekonuje młodych ludzi, że praca energetyka jest ciekawa, potrzebna i perspektywiczna. 39 absolwentów szkół patronackich, zostało zatrudnionych w ubiegłym roku przez firmę.

- Zmiany zachodzące w sektorze energetycznym sprawiają, że praca, którą oferujemy jest ciekawa, różnorodna i coraz bardziej doceniana. Czekamy na młodych ludzi z pasją do energetyki i motywacją do pracy. Oferujemy im pracę w perspektywicznej branży, sprawną i rozwiniętą organizację, dobre warunki i narzędzia pracy oraz doświadczenie naszej kadry i specjalistów - wyjaśnia rzecznik prasowa spółki Ewa Groń. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz: Tauron współpracuje ze szkołami. To inwestycja w przyszłość

Doposażenie pracowni elektroenergetycznych

Jednym z elementów współpracy jest doposażenie pracowni elektroenergetycznych. Dzięki wsparciu uczniowie mają możliwość nauki z wykorzystaniem materiałów, urządzeń i specjalistycznego wyposażenia. 

Na początek roku szkolnego takie doposażenie przygotował legnicki oddział Tauron Dystrybucji i przekazał szkole w Głogowie do nowej Pracowni Projektowania Instalacji Elektrycznych.

- Pracownia otrzymała oryginalny design, została wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy i doposażona przez Tauron Dystrybucję zgodnie z sugestiami nauczycieli przedmiotów zawodowych. W ramach współpracy szkoła kieruje uczniów na praktyki i staże, które pozwalają na obserwację pod kątem przyszłego zatrudnienia. Dzięki wzajemnym kontaktom kształcenie technika przebiega w relacji dającej korzyści wszystkim stronom – wyjaśnia Paweł Korzeń, dyrektor szkoły.

Dwie pozostałe placówki z Legnicy i Lubina zostały doposażone przed wakacjami. Wśród materiałów znalazła się m.in. specjalistyczna aparatura stanowiąca ważne wyposażenie każdego laboratorium pomiarowego. Były to także przewody, aparatura zabezpieczeniowa oraz inne części instalacyjne umożliwiające budowę elektroenergetycznych układów zasilania.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tauron doposaża szkoły. To inwestycja w kadry

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA