Ta francuska firma od 20 lat dba o CSR w Polsce

Z okazji 20-lecia obecności na polskim rynku Grupa Veolia opublikowała raport wpływu na gospodarkę, środowisko i społeczeństwo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ta francuska firma od 20 lat dba o CSR w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 mar 2018 8:38


Veolia to największy prywatny dostawca ciepła w Polsce. Po 20 latach w Polsce firma opublikowała swój „Raport wpływu” przygotowany przez firmę doradczą Deloitte.

- Ostatnie 20 lat to dla polskiego sektora energetycznego czas przełomowy, pełen wyzwań, ale też pozytywnych doświadczeń. To czas, w którym Polska dokonała wielu istotnych zmian w kierunku modernizacji unowocześniania sektora energetycznego. Z dumą możemy stwierdzić, że Veolia wniosła w ten proces swój znaczący wkład - przekonuje prezes i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce Gérard Bourland.

Dzięki zaangażowaniu firmy powstały m.in. system ciepłowniczy w Krotoszynie oraz inteligentna sieć ciepłownicza w Warszawie. W Poznaniu, we współpracy z odlewnią Volkswagen Poznań, został wdrożony jeden z pierwszych w Europie Środkowo-Wschodniej projekt odzysku ciepła z procesów przemysłowych na potrzeby ogrzewania miejskiego.

W ramach promocji gospodarki o obiegu zamkniętym od 2002 r. Veolia przeznaczyła 1,1 mld zł na inwestycje zmniejszające wpływ na środowisko.

Suma rocznego wpływu działalności Veolii w zakresie wartości dodanej to wynik rzędu 3,1 mld złotych, co jest równowartością całorocznych dopłat rządu do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami (z PFRON). Łączny efekt zatrudnienia objął 13 517 osób, a wynagrodzenia netto osiągnęły wartość 537 mln złotych.

By oddzielić działania biznesowe od społecznych, korporacja powołała Fundację Veolia Polska, która kieruje swoją pomoc do lokalnych społeczności, prowadząc m.in. działalność edukacyjną z zakresu ochrony środowiska w szkołach i przedszkolach.

Veolia to międzynarodowa grupa spółek świadcząca usługi w zakresie gospodarowania energią, zasobami wodnymi oraz odpadami. W Polsce zatrudnia obecnie 4300 pracowników i jest obecna w 75 miastach. Na świecie firma zatrudnia ponad 163 tys. pracowników.

 

 

 

Pełną wersję raportu można pobrać poniżej.

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.