×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

T-Mobile podarował 200 plecaków uchodźcom z Ukrainy

  • KDS
  • 31 sie 2022 12:49

T-Mobile Polska przekazało 2000 plecaków szkolnych dla ukraińskich uczniów, którzy w nadchodzącym roku szkolnym rozpoczną naukę w lubelskich szkołach. To kolejna forma pomocy, jaką operator przygotował, by wesprzeć działania Lublina na rzecz obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w tym mieście.

T-Mobile podarował 200 plecaków uchodźcom z Ukrainy
T-Mobile Polska postanowiło wesprzeć Lublin w działaniach pomocowych. (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Lublin oferuje pakiet działań pomocowych dla uciekających przed wojną obywateli tego kraju.
  • T-Mobile Polska postanowiło wesprzeć miasto w działaniach pomocowych. W kwietniu T-Mobile i Lublin rozpoczęły długofalową, strategiczną współpracę.
  • Operator zaczął od wsparcia w wymiarze udostępnionych usług i dostępu do nowych technologii, teraz postanowił wspomóc ukraińskie dzieci, rozpoczynające nowy rok szkolny i przygotował dla nich 2000 plecaków.
  • Firma sfinansuje także zatrudnienie dwóch nauczycieli z Ukrainy, którzy w najbliższym roku szkolnym będą wspomagali ukraińskich uczniów w komunikacji i integracji, co jest niezwykle ważne dla dzieci rozpoczynających naukę w nowym kraju.

– W początkowej fazie wojny w Ukrainie przybywającym do Lublina uchodźcom niezbędne było zapewnienie bezpiecznego schronienia, wyżywienia, dostępu do opieki zdrowotnej i zabezpieczenie podstawowych potrzeb socjalnych. Aktualnie kluczowe jest podejmowanie działań długofalowych związanych z dalszą integracją obywateli Ukrainy poprzez, m.in. naukę języka polskiego, doradztwo zawodowe i pomoc w znalezieniu pracy, organizację wspólnych wydarzeń, a teraz przede wszystkim edukację dzieci i młodzieży. Cieszę się, że pomimo zmieniającej się sytuacji i nowych wyzwań, możemy liczyć na kolejne wsparcie tak znaczącego partnera jak T-Mobile – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Czytaj więcej: Baby boom w KGHM. Firma wsparła już 1000 rodziców

Prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer przypomina, że wiosną firma zaczęła od wsparcia technologicznego, a teraz skupia się głównie na dzieciach, które zaczynają naukę w polskich szkołach.

- Poza wsparciem dla dzieci, chcieliśmy również dać szansę tym, którzy edukują, dlatego sfinansujemy zatrudnienie dwóch nauczycieli w lubelskich szkołach na cały rok szkolny. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do stworzenia w Lublinie bezpiecznej i przyjaznej dla społeczności ukraińskiej przestrzeni do życia i nauki - powiedział Andreas Maierhofer.

Posiłki, noclegi, zabawki

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: T-Mobile podarował 200 plecaków uchodźcom z Ukrainy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA