Stena Line wesprze pływające szpitale Mercy Ships. Jak?

• Średnio ponad tysiąc ochotników rocznie pracuje bez wynagrodzenia na Mercy Ships, czyli "statkach miłosierdzia", które funkcjonując jako statki-szpitale, niosą pomoc najbardziej potrzebującym chorym w różnych zakątkach świata.
• Teraz współpracę z międzynarodową organizacją humanitarną nawiązał operator promowy Stena Line.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stena Line wesprze pływające szpitale Mercy Ships. Jak?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

14 lut 2017 17:16


Międzynarodowa organizacja humanitarna Mercy Ships i największy na świecie prywatny operator promowy Stena Line ogłosiły nawiązanie długoterminowej współpracy. Jej celem jest szerzenie wiedzy o tej organizacji, upowszechnienie wolontariatu oraz finansowe wsparcie Mercy Ships – zarówno przez Stena Line, podróżnych jak i partnerów biznesowych szwedzkiego koncernu.

Mercy Ships, czyli „statki miłosierdzia”, to międzynarodowa organizacja charytatywna, której celem jest dostarczanie pomocy humanitarnej w najbardziej potrzebujące rejony świata. Jest to możliwe m.in. dzięki wykorzystaniu statku-szpitala. Aż 95 na 100 największych miast świata to miasta portowe.

Dlatego to właśnie statek szpitalny może najłatwiej zapewniać opiekę zdrowotną tam, gdzie jest ona najtrudniej dostępna. Od 1978 roku Mercy Ships udzieliło pomocy już ponad 2,5 mln potrzebującym. Obecnie działalność organizacji skupia się na krajach Afryki.

Załogę statku stanowi jednocześnie aż ponad 400 wolontariuszy z przeszło 40 krajów. Są to lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracyjni i techniczni, marynarze oraz niezbędny personel. Średnio ponad 1000 ochotników rocznie pracuje bez wynagrodzenia, pokrywając również własne koszty, aby pomóc tym, którzy potrzebują zabiegów medycznych i opieki zdrowotnej.

– Podjęliśmy współpracę z partnerem, który posiada odpowiednie kwalifikacje i zaangażowanie oraz podobnie jak my, docenia zalety pracy na statku i morzu, takie jak na przykład elastyczność - mówi Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line. - Współpraca z Mercy Ships staje się teraz ważną częścią tej pracy i daje nam wspaniałą okazję do angażowania naszych pracowników, klientów i partnerów, aby wspólnie zmieniać świat - dodaje.

Na zdjęciu Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający Stena Line oraz Pascal Andréasson, szef marketingu szwedzkiego oddziału Mercy Ships. (fot. mat.pras.) Na zdjęciu Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający Stena Line oraz Pascal Andréasson, szef marketingu szwedzkiego oddziału Mercy Ships. (fot. mat.pras.)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.