Startuje Poland Business Run 2013

Trzy miasta, cztery osoby czekające na pomoc i w sumie 15 200 kilometrów do pokonania przez 4000 uczestników biegu sztafetowego. Pracownicy instytucji finansowych, firm informatycznych – przedstawiciele różnych środowisk biznesowych połączyli sportową inicjatywę z charytatywnym celem i 15 września wspólnie pobiegną w tym samym kierunku: po nowe nogi dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Startuje Poland Business Run 2013

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

4 wrz 2013 16:09


Długie godziny spędzone przy biurku przed ekranem komputera, na spotkaniach albo szkoleniach - siedzący tryb życia zdecydowanie nie sprzyja zdrowiu ani dobremu samopoczuciu. Jak podają statystyki Instytutu Medycyny Pracy, aż 70 proc. ludzi aktywnych zawodowo pracuje w pozycji siedzącej i właśnie w taki sposób upływa im średnio 10 lat życia.

Sposobem na przełamanie tej monotonii jest bieganie, forma aktywności, która w ciągu ostatnich lat zyskała spore grono sympatyków. Nic dziwnego - ten sport nie wymaga drogiego sprzętu i można zacząć go uprawiać w każdym wieku. Na początku do regularnych treningów potrzeba motywacji i determinacji, ale z czasem godzina joggingu przed pracą albo na koniec dnia staje się świetnym relaksem.

Biznes biega i pomaga

Sztafety, zawody drużynowe albo biegi indywidualne to dobre pomysły na integrację środowiska biznesowego i promowanie zdrowego stylu życia.

Dodatkowo okazuje się, że przyjemne może iść w parze z pożytecznym, a dowodem na to są coraz liczniejsze inicjatywy łączące bieganie z działalnością charytatywną.

Najlepszym tego przykładem jest Poland Business Run, organizowany już po raz drugi, a zainicjowany w 2012 roku przez Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS, firmę Luxoft, Radisson Blu Hotel Kraków oraz Gminę Miejską Kraków reprezentowaną przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. W tym roku w biegu biznesowym po raz pierwszy wezmą udział kolejne miasta - Poznań i Katowice.

- Nasza sportowo-charytatywna przygoda zaczęła się w 2011 roku, kiedy Tony Roberts-York, CEO w UBS Poland Service Centre, poddał pomysł zorganizowania biegu biznesowego, pierwszej inicjatywy CSR, która miała wyjść znacznie poza firmę UBS. Do celów należały integracja środowiska biznesowego oraz biznesu z Krakowem i promowanie sportowego stylu życia. Zaprosiliśmy zatem do współpracy Radisson Blu Hotel Kraków, który co środę organizuje dla swoich gości jogging. Trzecim „ojcem" projektu jest firma Luxoft, która dołączyła do nas jako sponsor i organizator - opowiada Dominika Nowakowska z UBS PSC, koordynatorka projektu.

Poland Business Run coraz większy

1000 biegaczy, czyli aż 200 drużyn, i w sumie 3800 pokonanych kilometrów - tak wyglądał bilans Poland Business Run w 2012 roku w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.