STALe przełamując bariery: Oto laureaci konkursu ArcelorMittal Poland

Czworo studentów z niepełnosprawnościami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zostało nagrodzonych za działalność na rzecz uczelni, ale także poza nią: w stowarzyszeniach, organizacjach studenckich w wolontariacie czy w sporcie. Otrzymali stypendia o łącznej kwocie 20 tys. zł ufundowanym przez ArcelorMittal Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

STALe przełamując bariery: Oto laureaci konkursu ArcelorMittal Poland

PODZIEL SIĘ


Autor: aw

27 gru 2017 12:17


Magdalena Paruch z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Magdalena Teterycz i Alicja Zawada – obie z Wydziału Humanistycznego oraz Józef Ignaciak student Wydziału Zarządzania to zwycięzcy tegorocznej szóstej już edycji konkursu „STALe przełamując bariery” skierowanego do studentów z niepełnosprawnościami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy swój czas poświęcają nauce, ale poza nią starają się działać aktywnie także na innych polach.

- Są to młodzi ludzie dotknięci różnymi niepełnosprawnościami, ale czerpiący z życia garściami i dający od siebie bardzo wiele. Czytając listę ich osiągnięć, sukcesów, pasji mam wrażenie, że jeśli się czegoś bardzo chce, to nic nie jest nam w stanie przeszkodzić żeby osiągnąć upragniony cel. Są to osoby bardzo otwarte na współpracę, pomagające innym w potrzebie i nie oczekujące niczego w zamian bo przecież wszystko co robią jest dla nich czymś bardzo naturalnym – podkreśla Karolina Muza-Adamiec szef zespołu Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Ich wyjątkowe osiągnięcia pokazują, że studia to nie tylko nauka, ale i czas na rozwijanie siebie, swoich umiejętności, pomaganie innym i szukanie w sobie nowych pokładów talentów i pasji.

- Osobiście jestem pełna podziwu, że znajdują czas na naukę i zajęcia niezwiązane z uczelnią. Mam wrażenie, że pojęcie „braku czasu” w słownikach Alicji, dwóch Magd i Józefa po prostu nie istnieje. Ich skromność również urzeka – podczas uroczystości wręczania dyplomów każdy z nich powiedział, że nagrody się nie spodziewał, że jest dla niej dla niego ogromną niespodzianką - mówi Karolina Muza-Adamiec,- Ich słowa i czyny tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że projekt „STALe przełamując bariery” powinien być kontynuowany ponieważ trafia do tych, którzy naprawdę potrzebują wsparcia ArcelorMittal Poland. To stypendium jest nagrodą za ich ciężką pracę pomimo przeszkód jakie życie postawiło na ich drodze oraz zachętą aby z żadnej z pasji nie rezygnować. W roku 2018 czeka nas już siódma edycja i już dzisiaj zastanawiam się, czym zaskoczą nas studenci - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.