PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Domowa edukacja z Tauronem: specjalny kanał i scenariusze lekcji online

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 27 mar 2020 13:30

Wystartował nowy edukacyjny kanał Taurona. Na youtube.com/TauronTV można znaleźć filmy dla dzieci i młodzieży m.in. o tym jak powstaje prąd i jak bezpiecznie się z nim obchodzić, a także jak wytworzyć piorun w laboratorium. Kanał może być pomocny we wspólnym spędzaniu czasu w domu z dziećmi oraz wspierać nauczycieli w przeprowadzaniu zdalnych lekcji w trakcie zawieszenia stacjonarnych zajęć lekcyjnych w szkołach.

Domowa edukacja z Tauronem: specjalny kanał i scenariusze lekcji online
Na kanale Taurona można znaleźć ciekawe filmy, a na jego stronie scenariusze lekcji (fot. Shutterstock.com)
REKLAMA
  • Pierwsze trzy filmy, które można zobaczyć na kanale to: „Skąd się bierze prąd?”, dedykowany dzieciom z klas 1-3, „Przewodzi, nie przewodzi?” dla klas 7-8 oraz „Co to jest prąd?” - przeznaczony dla klas 4-6.
  • Grupa Tauron w ten sposób chce pomóc uczniom i nauczycielom w edukacji prowadzonej w sieci w czasie, lekcje prowadzone są przez internet - mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.
  • Energetyczna edukacja trafia bezpośrednio do dzieci i ich opiekunów w domach poprzez kanał na YouTube.

„Skąd się bierze prąd” to energetyczny elementarz. Film w przystępny sposób pokazuje, jak powstaje energia elektryczna, a także drogę jej przesyłana siecią energetyczną z elektrowni do domów i szkół. Tłumaczy podstawowe pojęcia i przestrzega przed zabawą w pobliżu urządzeń energetycznych.

„Przewodzi, nie przewodzi” to film dedykowany starszym dzieciom, nawiązujący do zjawisk fizycznych, znanych im ze szkoły. Daje wskazówki, jak w prosty sposób sprawdzić, czy materiał jest przewodnikiem czy izolatorem. Przykładowo, pokazuje uczniom, do której grupy należy kamień lub piasek i czy ich wilgotność ma znaczenie przy przewodzeniu prądu. Przedstawia proste i ciekawe doświadczenia, a wnioski z nich płynące dotyczą bezpiecznego korzystania z elektryczności.

Czytaj też: Pomaganie i odpowiedzialność - nie na pokaz. Koronawirus weryfikuje

Kolejny film mówi o tym, jak zbudowane są atomy i czym jest ładunek elektryczny. Te informacje pozwalają wytłumaczyć, jakim zjawiskiem fizycznym jest prąd elektryczny. Uczniowie zobaczą także, jak można wytworzyć piorun w laboratorium.

Rodzinne eksperymentowanie

Na kanale znajdują się również filmy z udziałem pracowników Taurona podpowiadające, jak w gronie rodzinnym spędzać czas w sposób ciekawy i pożyteczny. W rodzinnej serii edukacyjnej występuje Piotr Niewęgłowski, pracownik Tauron Dystrybucja z 40-letnim stażem, który ze swoimi wnukami, Dorotką i Marcinem, prezentuje proste zabawy ilustrujące dwa zjawiska fizyczne. „Magiczna puszka” przybliża dzieciom zjawisko elektryzowania przez tarcie i przez indukcję, a „Magnetyczny tor przeszkód” tłumaczy, czym jest i jak działa magnes.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Domowa edukacja z Tauronem: specjalny kanał i scenariusze lekcji online

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA