PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Siemens oddał część biura uchodźcom z Ukrainy

  • KDS
  • 12 lip 2022 13:05

Siemens cały czas wspiera uchodźców z Ukrainy. Firma poinformowała o finalizacji rozpoczętego zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie projektu. W jego ramach przeznaczyła część powierzchni biurowej swojej warszawskiej siedziby na centrum pobytu długoterminowego dla osób z kraju objętego wojną.

Siemens oddał część biura uchodźcom z Ukrainy
Tak prezentuje się przestrzeń udostępniona uchodźcom z Ukrainy (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Część kampusu Siemensa przy ul. Żupniczej w Warszawie przekształciła się w centrum długoterminowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy.
  • Finalizacją zainicjowanego w marcu projektu jest podpisanie z urzędem miasta w Warszawie umów użyczenia powierzchni i darowizny wyposażenia.
  • Na jej podstawie podległe miastu jednostki przejmują obowiązki związane z prowadzeniem centrum oraz opieką nad uchodźcami, którzy już niedługo zamieszkają przy Żupniczej. 

- W sytuacji wojny i kryzysu humanitarnego jedną z pilniejszych potrzeb jest zapewnienie schronienia osobom uciekającym przed działaniami wojennymi. Z uwagi na ograniczenia lokalowe w Warszawie nadal obserwujemy duże zapotrzebowanie na odpowiednie miejsca długoterminowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Mając takie możliwości zdecydowaliśmy się przekształcić część naszych biur i zaoferować około 160 osobom możliwość zamieszkania na terenie kampusu Siemensa w Warszawie. Nie tylko zaadaptowaliśmy istniejące pokoje na mieszkania dla uchodźców, ale wybudowaliśmy także łazienki, a w części pomieszczeń urządziliśmy pokoje do pracy, nauki i wypoczynku - mówi Maciej Zieliński, CEO Siemens Polska.

Siemens oferuje uchodźcom z Ukrainy nie tylko dach nad głową

Z kompleksu biurowego Siemensa została wydzielona przestrzeń o łącznej powierzchni ok. 2600 mkw i podzielona na odrębne pokoje, które zapewnią prywatność poszczególnym rodzinom. Przedstawiciele operatora, warszawskiego Biura Pomocy i Projektów Społecznych, podkreślają, że centrum pobytowe Siemensa ma także pomóc obywatelom Ukrainy w usamodzielnieniu się. W tym celu przygotowano rozbudowany program integracyjny. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: W Polsce będzie krótszy tydzień pracy

- Centrum nie będzie funkcjonować wyłącznie jako schronienie dla osób uciekających przed wojną. Razem z organizacjami międzynarodowymi takimi jak International Organization for Migration (IOM), International Rescue Committee (IRC), UNICEF, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) oraz siłami Urzędu Pracy będziemy oferować wsparcie w znalezieniu pracy, opiekę nad dziećmi czy pomoc psychologiczną, a także realizować szkolenia językowe dla dorosłych - podkreśla Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych w Warszawie.

Pracownicy Siemensa pomogli Ukraińcom uciekającym przed wojną z Rosją

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Siemens oddał część biura uchodźcom z Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA