PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Santander Bank Polska: Pracownicy coraz bardziej zaangażowani w wolontariat

  • Autor: AT
  • 6 gru 2019 14:23

Liczba pracowników Santander Bank Polska zaangażowanych w pomoc potrzebującym wzrosła z 1,3 tys. osób do ponad 2 tys. w ciągu roku, a akcji wolontariackich realizowanych w banku o niemal jedną trzecią w ciągu roku.

Santander Bank Polska: Pracownicy coraz bardziej zaangażowani w wolontariat
Adobe Stock
REKLAMA

- Działania na rzecz innych ludzi są źródłem dodatkowej energii, czego najlepszym dowodem są nasi pracownicy. Zaangażowanie i motywacja, jaką wykazują za każdym razem, gdy wspólnie realizujemy projekt udziela się innym pracownikom i dzięki temu liczba wolontariuszy stale rośnie. Każdy z pracowników może włączyć się w wybraną inicjatywę pomocy, może też sam taką zgłosić i robić to, co dla niego ma największy sens, dzięki temu dobro samo się napędza - komentuje Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Działania realizowane przez pracowników banku obejmują projekty z wielu obszarów. Na przykład „Książkowy Dzień Dziecka” to zbiórka książek w oddziałach i placówkach banku, które później są przekazywane do szpitali dziecięcych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podobny cel - edukacyjny, ma także m.in. projekt „Skrzydlaci Przyjaciele wśród nas”, który uczy rozpoznawania ptaków, pogłębiając jednocześnie szacunek do przyrody wśród najmłodszych. Z kolei dla seniorów realizowany był np. remont starego i zniszczonego pomieszczenia i przystosowanie do potrzeb kawiarenki, która stała się miejscem spotkań. Będą w niej organizowane różnego rodzaje wydarzenia, spotkania edukacyjne z ekspertami banku, które m.in. poszerzą wiedzę seniorów na temat cyberbezpieczeństwa.

Czytaj też: Wolontariat pracowniczy rośnie w siłę, ale ciągle jest co robić

W Santander Bank Polska wolontariuszem może zostać każdy - wystarczy dopisać się do bazy wolontariuszy. Następnie można włączyć się do już istniejącej inicjatywy lub zaproponować własną. Każdemu pracownikowi angażującemu się w wolontariat przysługuje 8 godzin z czasu pracy, które może przeznaczyć na prace społeczne. Co roku wybierany jest też najbardziej aktywny wolontariusz i najciekawsza zrealizowana inicjatywa.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Santander Bank Polska: Pracownicy coraz bardziej zaangażowani w wolontariat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA