Ikea uruchomiła program stażowy, zatrudniając 10 uchodźców w sklepie na Targówku. Uczestnicy projektu mogą liczyć nie tylko na pensję, ale także na pakiet benefitów i kurs języka polskiego.

Grupa Ingka, do której należy Ikea, na całym świecie stara się zapewnić możliwości rozwoju uchodźcom. Poprzez specjalny program firma wspiera integrację oraz zdobywanie doświadczenia zawodowego, dodatkowo rozwijając umiejętności językowe uchodźców.
Sklep na Targówku został pionierem projektu Ikea w Polsce. Firma zatrudniła 10 osób w działach logistyki, kas, relacji z klientami oraz Ikea Food. Stażyści i stażystki dołączyli do organizacji z różnych stron świata - Iraku, Tadżykistanu, Białorusi, Pakistanu oraz Czeczenii. Program uruchomiono przy merytorycznym wsparciu Fundacji Ocalenie.
Czytaj też: Ikea zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi. Co z 15 tys. pracowników?
- Chcemy, aby Ikea była miejscem, w którym każda osoba może być sobą, czuć się swobodnie oraz bezpiecznie. Doceniamy całe bogactwo różnorodnych doświadczeń płynących z różnych kultur oraz unikalne talenty każdej osoby pracującej w Ikei. Realizacja programu stażowego dla osób z doświadczeniem uchodźczym jest elementem naszej 3-letniej Strategii Różnorodności i Włączania w Ikea Retail w Polsce. Nasze podejście obejmuje 5 wymiarów różnorodności: płeć, wiek, orientację seksualną, sprawność fizyczną i psychiczną oraz pochodzenie etniczne – mówi Susanna Romantsova, liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w Ikei.
W ramach programu stażowego uczestnicy i uczestniczki są zatrudnieni na umowie o pracę i korzystają z pełnego pakietu świadczeń pracowniczych oferowanych przez Ikeę. Biorą udział w kursie języka polskiego, a także otrzymują wsparcie psychologiczne, prawne oraz pomoc ze strony mentorów i mentorek kulturowych pracujących na co dzień w warszawskim Centrum Pomocy Cudzoziemcom Fundacji Ocalenie.
Po zakończeniu stażu osoby te będą mogły wziąć udział w otwartych rekrutacjach na zasadach ogólnych i kontynuować pracę w Ikei.


KOMENTARZE (0)