×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rusza kolejna edycja Świata Młodych Badaczy

  • km
  • 27 mar 2023 16:30

Henkel Polska kontynuuje realizowany razem z firmą LeoLAB międzynarodowy program edukacyjny pod nazwą Świat Młodych Badaczy.

Rusza kolejna edycja Świata Młodych Badaczy
Świat Młodych Badaczy realizowany jest w Polsce od 2016 roku (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Świat Młodych Badaczy to realizowany w Polsce od 2016 roku międzynarodowy program edukacyjny skierowany do uczniów klas 2-4 szkół podstawowych. W jego ramach uczniowie uczestniczą w interaktywnych warsztatach z zakresu nauk ścisłych. Zajęcia realizowane są w formie 90-minutowych warsztatów w szkołach, podczas których dzieci samodzielnie wykonują eksperymenty badawcze.

Warsztaty nawiązują tematycznie do obszarów, w których działa firma, znaczenie ma także idea zrównoważonego rozwoju. Dlatego wśród warsztatów dla dzieci znalazły się także te o tematyce ukierunkowanej na ochronę środowiska, oszczędzanie energii, przetwarzanie makulatury oraz dbanie o zdrowie.

- Cieszę się, że udaje nam się rozbudzać w uczniach zainteresowanie naukami ścisłymi. Program z roku na rok rośnie w siłę i coraz więcej szkół zgłasza swoje zapotrzebowanie na takie warsztaty doceniając ich wartość. Mamy nadzieję, że to doświadczenie i zdobyta wiedza znajdą odbicie w przyszłych wyborach ścieżki edukacyjnej i zawodowej uczniów. W tym roku Świat Młodych Badaczy zyskał jeszcze jeden wymiar – zdecydowaliśmy  się rozszerzyć projekt również o specjalne warsztaty przeznaczone dla dzieci ukraińskich - wyjaśnia koordynująca projekt Dorota Strosznajder.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza kolejna edycja Świata Młodych Badaczy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA