PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Równe traktowanie i rozwój pracowników. Takie cele stawia sobie Budimex

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 12 mar 2021 14:11

Zmniejszenie liczby wypadków na budowach, zmniejszenie emisyjności do środowiska, postawienie na rozwój pracowników oraz dalsze rozwijanie programów społecznych i relacji ze społecznościami lokalnymi. Tak prezentują się najważniejsze cele strategii odpowiedzialności społecznej Budimeksu na lata 2021 - 2023.

Równe traktowanie i rozwój pracowników. Takie cele stawia sobie Budimex
(fot. Budimex)
REKLAMA
 • Budimex, największa firma budowlana w Polsce, ogłosiła założenia najnowszej strategii CSR na najbliższe dwa dla lata.
 • Nowa strategia CSR określa w sumie 22 cele zawarte w sześciu obszarach.
 • To bezpieczeństwo pracy, ochrona środowiska, rozwój pracowników, jakość i innowacje, przeciwdziałanie nadużyciom oraz współpraca z lokalnymi społecznościami.

- Budownictwo to branża gdzie ryzyko wystąpienia ciężkiego wypadku jest szczególnie duże. Dlatego staramy się ze wszystkich możliwych sił zapobiegać temu typu zdarzeniom. Efekty naszej pracy są widoczne. Choć z roku na rok realizujemy coraz więcej kontraktów, to liczba wypadków na naszych budowach systematycznie spada - podkreśla Cezary Mączka, członek zarządu i dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.

Grafika: Budimex
Grafika: Budimex

Firma w ciągu dwóch lat chce obniżyć wskaźnik częstości wypadków wśród pracowników o 5 proc. w ujęciu rok do roku oraz wskaźnik ciężkości wypadków o 10 proc. w ujęciu rocznym.

Rozwój pracowników

Kolejnym z celów do zrealizowania, jaki stawia sobie Budimex jest przeciwdziałanie jakimkolwiek formom dyskryminacji ze względu na płeć. W związku z tym firma planuje zwiększyć liczbę kobiet z zespole, które awansują, zwiększyć ich obecność na stanowiskach menedżerskich (o 3 pkt proc. rok do roku). 

Grafika: Budimex
Grafika: Budimex

Obecnie zatrudnia około 8 tys. pracowników. Obecnie kobiety stanową 27 proc. z nich. W 2020 roku 19 proc. pań zajmowało stanowiska kierownicze, a warto zaznaczyć, że rok wcześniej było to zaledwie 8 proc. 

Większą szansę na odbycia praktyk w Budimeksie uzyskają również studenci.

Środowisko i innowacje

Budimex mocny akcent kładzie również na ochronę środowiska. Firma planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych poprzez zwiększeniu udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w całości zakupionej energii do 50 proc. w roku 2023 oraz wprowadzeniu i technologii niskoemisyjnych (np. maksymalizacja wykorzystania technologii asfaltowych z zastosowaniem granulatu asfaltowego).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Równe traktowanie i rozwój pracowników. Takie cele stawia sobie Budimex

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Disturbed 2021-03-14 17:47:29

  Myślę, że w realizacji celu dotyczącego równego traktowania kierownictwo z Wilna nie pomoże...

 • Jack 2021-03-14 11:43:11

  Skanska też kiedyś miała takie wzniosłe hasła :)

 • Przrestrzegam 2021-03-14 11:38:39

  Oby ta równość, nie sprowadzała się do równej płacy, na poziomie minimalnej krajowej.

 • Patrzac z gory 2021-03-14 11:16:59

  W Firmie Transportowej na 100-130 pracownikow jest 1 zgon rocznie , w polskich sadach niewidza problemu , podobnie PIP dla warszawy zoliborza. Budimex musi byc bezpieczna firma . Niewolnictwo to chyba mit . Teraz pytanie ilu pracownikow wymiaru sprawiedliwosci zmarlo z powodu reformy , koronawirus ? Jesli ponizej 1% to jest Super , nie ma problemu.

 • Jerry 2021-03-13 12:11:28

  Chyba nie jesteście do końca świadomi jakie chamstwo panuje na wielu budowach i jak się poniża podległych pracowników. Pięknie ładnie w artykule a wewnątrz kierat.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA