-
- •12 mar 2021 14:11
Zmniejszenie liczby wypadków na budowach, zmniejszenie emisyjności do środowiska, postawienie na rozwój pracowników oraz dalsze rozwijanie programów społecznych i relacji ze społecznościami lokalnymi. Tak prezentują się najważniejsze cele strategii odpowiedzialności społecznej Budimeksu na lata 2021 - 2023.

- Budimex, największa firma budowlana w Polsce, ogłosiła założenia najnowszej strategii CSR na najbliższe dwa dla lata.
- Nowa strategia CSR określa w sumie 22 cele zawarte w sześciu obszarach.
- To bezpieczeństwo pracy, ochrona środowiska, rozwój pracowników, jakość i innowacje, przeciwdziałanie nadużyciom oraz współpraca z lokalnymi społecznościami.
- Budownictwo to branża gdzie ryzyko wystąpienia ciężkiego wypadku jest szczególnie duże. Dlatego staramy się ze wszystkich możliwych sił zapobiegać temu typu zdarzeniom. Efekty naszej pracy są widoczne. Choć z roku na rok realizujemy coraz więcej kontraktów, to liczba wypadków na naszych budowach systematycznie spada - podkreśla Cezary Mączka, członek zarządu i dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.

Firma w ciągu dwóch lat chce obniżyć wskaźnik częstości wypadków wśród pracowników o 5 proc. w ujęciu rok do roku oraz wskaźnik ciężkości wypadków o 10 proc. w ujęciu rocznym.
Rozwój pracowników
Kolejnym z celów do zrealizowania, jaki stawia sobie Budimex jest przeciwdziałanie jakimkolwiek formom dyskryminacji ze względu na płeć. W związku z tym firma planuje zwiększyć liczbę kobiet z zespole, które awansują, zwiększyć ich obecność na stanowiskach menedżerskich (o 3 pkt proc. rok do roku).

Obecnie zatrudnia około 8 tys. pracowników. Obecnie kobiety stanową 27 proc. z nich. W 2020 roku 19 proc. pań zajmowało stanowiska kierownicze, a warto zaznaczyć, że rok wcześniej było to zaledwie 8 proc.
Większą szansę na odbycia praktyk w Budimeksie uzyskają również studenci.
Środowisko i innowacje
Budimex mocny akcent kładzie również na ochronę środowiska. Firma planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych poprzez zwiększeniu udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w całości zakupionej energii do 50 proc. w roku 2023 oraz wprowadzeniu i technologii niskoemisyjnych (np. maksymalizacja wykorzystania technologii asfaltowych z zastosowaniem granulatu asfaltowego).


KOMENTARZE (6)