PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rekordowa liczba prac zgłoszonych do konkursu Fundacji PGE

  • Autor: PAP/km
  • 30 paź 2022 12:21

Ponad 500 interpretacji obrazów polskich artystów wpłynęło do organizującej konkurs plastyczny "Spotkania ze sztuką" Fundacji PGE; 90 zwycięskich klas weźmie udział w lekcjach muzealnych w jednym z trzech muzeów objętych mecenatem PGE w Warszawie, Krakowie lub Lublinie - podała w komunikacie w sobotę Grupa PGE.

Rekordowa liczba prac zgłoszonych do konkursu Fundacji PGE
Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych zlokalizowanych w miejscowościach liczących poniżej 50 tys. mieszkańców (fot. Debby Hudson/Unsplash)
REKLAMA

Spółka poinformowała w komunikacie, że zakończył się konkurs plastyczny Fundacji PGE "Spotkania ze sztuką", w ramach którego do organizatora wpłynęła rekordowa liczba ponad 500 interpretacji obrazów polskich artystów.

"Dziewięćdziesiąt zwycięskich klas weźmie udział w lekcjach muzealnych w jednym z trzech muzeów objętych mecenatem PGE - Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie bądź Lublinie" - podano. Jak wskazała spółka, ideą konkursu było upowszechnianie kultury w małych miejscowościach.

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski cytowany w komunikacie wyraził satysfakcję z dużego zainteresowania konkursem. "Bardzo nas cieszy, że konkurs +Spotkania ze sztuką+ wywołał taki duży odzew. Ponad 500 prac, które otrzymaliśmy jest dowodem na to, że dzieci i młodzież interesują się i chcą mieć kontakt ze sztuką" - stwierdził.

Zobacz: Nadchodzą rewolucyjne przepisy. Firmy nie są na nie gotowe

Wyraził przekonanie, że udział w lekcjach muzealnych będzie zachętą do jeszcze częstszego kontaktu z kulturą. Dodał, że konkurs jest przejawem aktywnego podejścia PGE do mecenatu kultury i promocji uczestnictwa w kulturze.

Jak przypomniano, konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych zlokalizowanych w miejscowościach liczących poniżej 50 tys. mieszkańców, a prace można było zgłaszać od 19 września do 17 października br. Zadaniem uczestników było przedstawienie przez uczestników własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza, którego dzieło można obejrzeć w Muzeum Narodowym w Warszawie, Lublinie lub Krakowie. Spośród nadesłanych prac jury wybrało 90, którym przyznało nagrody: jednodniową wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie, Lublinie lub Krakowie; udział w lekcji muzealnej; bon o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik dla autorów zwycięskich prac; udostępnienie zwycięskich prac na wystawach w muzeach.

Przeczytaj: Nie chcą, ale muszą. Przed tą zmianą firmy nie uciekną

We wrześniu br. PGE zrealizowała kampanię "Zapraszamy do bywania", której celem było zachęcenie do uczestniczenia i korzystania z kultury oraz budowanie przekonania, że kontakt z kulturą wyzwala wyobraźnię i inspiruje, a kultura jest dla wszystkich.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekordowa liczba prac zgłoszonych do konkursu Fundacji PGE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA