×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Realna pomoc, a nie ocieplanie wizerunku. Oto jak powinny robić to firmy

Biznes pomagał, pomaga i będzie pomagał, ale z pewnością nie jest receptą na pomoc w kryzysie - mówi Renata Bem, dyrektor generalna UNICEF Polska. W rozmowie z PulsHR.pl wskazuje, jak firmy powinny się angażować, by pomoc była skuteczna.

Realna pomoc, a nie ocieplanie wizerunku. Oto jak powinny robić to firmy
W Polsce przebywa obecnie prawie milion ukraińskich dzieci, którym trzeba zorganizować całe życie. Biznes ma tu swoją rolę do odegrania (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
REKLAMA
  • Jak wskazuje Renata Bem, wraz z wejściem w życie przepisów dotyczących raportowania działań z obszaru ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny - red.) nawet te firmy, które do tej pory uprawiały greenwashing, muszą teraz zgłębić temat.
  • Ważne jest opracowanie strategii ESG, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie ustrukturyzować działania i osiągnąć jeszcze lepsze efekty, a pomagać może każdy biznes, nawet małe i średnie firmy.
  • W jaki sposób biznes powinien pomagać w dobie mnożących się kryzysów, by efekt był najlepszy dla obu stron? - Długofalowo - odpowiada szefowa polskiego UNICEF-u. 
Renata Bem, dyrektor generalna UNICEF Polska. fot. Karina Iwanek, mat. pras.
Renata Bem, dyrektor generalna UNICEF Polska. fot. Karina Iwanek, mat. pras.

W lutym objęła pani stanowisko dyrektor generalnej UNICEF Polska, w samym środku kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie. Wiele wyzwań stoi przed organizacją niosącą pomoc dzieciom i jej nową szefową…

- Wyzwania są zawsze, choć faktycznie obecnie jesteśmy w niezwykle trudnym momencie. Mamy wojnę w Ukrainie, musimy stawić czoła skutkom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, do tego dochodzi kryzys praw kobiet, katastrofa humanitarna w Afganistanie i kolejna odsłona konfliktu w Sudanie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Realna pomoc, a nie ocieplanie wizerunku. Oto jak powinny robić to firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA