PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ratownicy górniczy Tauron Wydobycie uczyli dzieci jak ratować życie

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 16 paź 2019 14:33

Ratownicy górniczy z Tauron Wydobycie odwiedzili uczniów szkół podstawowych, którym pokazywali jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu i jak skutecznie zareagować w stresującej sytuacji, aby skutecznie wezwać pomoc.

Ratownicy górniczy Tauron Wydobycie uczyli dzieci jak ratować życie
Dzieci w praktyce ćwiczyły umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Fot. Tauron
REKLAMA

To kolejna odsłona akcji prowadzonej przez pracowników Tauron Wydobycie. Tym razem ratownicy czynności ratujących ludzki życie uczyli młodych ludzi uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 21. w Jaworznie.

- Dla dzieci takie lekcje są szczególnie potrzebne. Dzięki nim od najmłodszych lat oswajają się z ważnymi tematami. Musimy dbać o to, aby pierwsza pomoc była czymś naturalnym. Największym błędem świadków wystąpienia u kogoś nagłego zatrzymania krążenia jest brak podjęcia działań resuscytacyjnych. Jestem pewien że, dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobywanym na takich szkoleniach, nawet najmłodsi będą mogli podjąć odpowiednie działania ratujące życie, bo stanie się to ich naturalnym odruchem - mówi Paweł Barański, ratownik z Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego ZG Sobieski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj także: Tauron walczy z luką pokoleniową. Wydał książeczkę o energetykach dla najmłodszych dzieci

Najmłodsi uczyli się resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz całościowego podejścia do poszkodowanego. Ratownicy pokazali uczniom jak poprawnie wezwać pomoc oraz jak reagować w sytuacjach stresowych, by szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na fantomach najmłodsi mogli sami spróbować swoich sił i sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce.

fot. Tauron Wydobycie
fot. Tauron Wydobycie

Lekcja przygotowana przez ratowników górniczych towarzyszyła tegorocznym inicjatywom w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, obchodzonego 16 października.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 roku. Jego podstawowym celem jest podniesienie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca.

To nie pierwsza akcja CSR-owa, w ramach której pracownicy Grupy Tauron edukują najmłodszych. Ponad 1000 nauczycieli skorzystało z materiałów dydaktycznych zamieszczonych na portalu edukacyjnym "Bezpieczniki Taurona". Pobrane scenariusze lekcji, filmy instruktażowe, quizy oraz konkursy, pomogły przeprowadzić lekcje przybliżające uczniom zagadnienia związane z elektrycznością.

"Bezpieczniki Taurona" to program edukacyjny, którego celem jest przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej. Od dwóch lat dzieje się to za pośrednictwem multimedialnej platformy edukacyjnej www.edukacja.bezpieczniki.tauron.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ratownicy górniczy Tauron Wydobycie uczyli dzieci jak ratować życie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA