PARTNERZY PORTALU

Randstad podsumował akcję dla Ukrainy

  • km
  • 18 sty 2023 8:17

1588 uchodźców skorzystało dotychczas z programu wsparcia „Randstad dla Ukrainy”, skierowanego do osób, które w Polsce znalazły schronienie przed wojną. Program pomaga uczestnikom znaleźć zatrudnienie i budować ich niezależność ekonomiczną.

Randstad podsumował akcję dla Ukrainy
Prace budowlane w dzielnicy mieszkalnej zwanej Severnaya Saltivka w Charkowie (fot. PAP/Mykola Kalyeniak)
REKLAMA

Zgodnie z założeniami programu, z wszystkich form pomocy beneficjenci mogli korzystać do końca 2022 roku. Aktualnie nie są przyjmowani nowi uczestnicy. W przypadku osób, które dotychczas zostały objęte pomocą, zadecydowano o wydłużeniu okresu świadczeń do końca I kwartału 2023 roku.

Zyski firmy związane z zatrudnieniem obywateli Ukrainy, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed wojną, zostały przeznaczone na pomoc osobom dotkniętym sytuacją. Środki potrzebne na realizację programu pochodzą też z globalnego funduszu stworzonego przez Randstad. Dzięki nim uchodźcy nie tylko znaleźli zatrudnienie. Prawie pół tysiąca osób otrzymało comiesięczne wsparcie finansowe w zakwaterowaniu. Dodatkowa zapomoga przeznaczona na opiekę objęła też ponad 200 dzieci.

- Zależało nam, aby oferowana przez nas pomoc pozwoliła usamodzielnić się osobom, które znalazły schronienie w Polsce. W przypadku wsparcia w zatrudnieniu zdawaliśmy sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności. Części uchodźców wyczerpywały się oszczędności. Wyzwaniem było także zakwaterowanie, bez którego uchodźcom trudno było podjąć się obowiązków zawodowych. I choć specjalizujemy się w rekrutacjach, to z dnia na dzień musieliśmy wcielić się też w nowe role - podkreśla Ewa Sarzyńska, staffing director w Randstad Polska.

Zobacz: Aż dziewięciu bezrobotnych na jedno miejsce pracy. Dramat na Ukrainie

W ramach programu Randstad zapewniał uczestnikom finansowanie i organizację nauki języka polskiego, jednorazowe bezzwrotne wsparcie w kwocie 1500 zł na pokrycie podstawowych potrzeb po przyjeździe do Polski, udzielenie pomocy psychologicznej osobom zatrudnionym i ich rodzinom, wsparcie finansowe w organizacji opieki nad dziećmi oraz pomoc w znalezieniu mieszkania i współfinansowanie kosztów najmu.

W sumie do współpracy zaangażowano 31 partnerów. Ponadto firma wsparła partnerów biznesowych wiedzą w zakresie budowania i zarządzania zespołami międzykulturowymi.

Przeczytaj: Ukraińcy wzięli szturmem nasz rynek pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Randstad podsumował akcję dla Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA