×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PZU obejmie uchodźców z Ukrainy bezpłatną opieką medyczną

  • Autor: PAP/JP
  • 4 mar 2022 13:26

Osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie; konsultacje i badania można zrealizować na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Opolu i Częstochowie - poinformowało w piątek PZU.

PZU obejmie uchodźców z Ukrainy bezpłatną opieką medyczną
Sytuacja na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w miejscowości Hrebenne (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
REKLAMA

"Informujemy, że osoby dotknięte wojną w Ukrainie mogą skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w ponad 50 placówkach medycznych PZU Zdrowie. Konsultacje i badania można zrealizować na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Opolu i Częstochowie. Poza godzinami pracy placówek działa bezpłatna Teleplatforma Pierwszego Kontaktu Ministerstwa Zdrowia (800 137 200), gdzie nasi lekarze udzielają porad i wystawiają skierowania oraz recepty" - przekazało PZU w informacji prasowej.

PZU przekazało, że Ukraińcy otrzymają podstawową opiekę zdrowotną oraz konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne i diagnostyczne.

Jak poinformował ubezpieczyciel z opieki medycznej może skorzystać każdy obywatel Ukrainy, który posiada zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r., w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

Straż Graniczna poinformowała w piątek, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski przybyło 624,5 tys. uchodźców. W czwartek funkcjonariusze odprawili prawie 100 tys. osób z tego kraju, a w piątek do godz. 7 - ponad 25 tys.

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych większość osób, które przybywają do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

Piątek to dziewiąty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.

PZU jest największym w Polsce ubezpieczycielem działającym na rynku ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych. Kontroluje ponad jedną trzecią rynku, który jest mierzony wartością składki przypisanej brutto. Jej głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa z 34,19-proc. akcji. PZU Zdrowie ma własną sieć medyczną, która liczy 130 centrów medycznych, w tym sieć diagnostyki obrazowej; współpracuje z ponad 2000 placówek partnerskich w ponad 600 miastach Polski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PZU obejmie uchodźców z Ukrainy bezpłatną opieką medyczną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA