×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Przed polskimi pracodawcami wyzwanie, o którym... nie słyszała ponad połowa z nich

Im mniejsza firma, tym większym wyzwaniem jest ESG, bo przedsiębiorcy mają inne priorytety, jak kryzys energetyczny czy COVID-19. Z drugiej strony to także kwestia braku wiedzy i kompetencji - mówi Lucyna Stańczak-Wuczyńska, przewodnicząca rady nadzorczej Banku BNP Paribas.

Przed polskimi pracodawcami wyzwanie, o którym... nie słyszała ponad połowa z nich
Z danych Polskiego Stowarzyszenia ESG wynika, że 53 proc. firm polskich nie zna pojęcia ESG, a zaledwie 14 proc. zna to pojęcie doskonale (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Z danych Polskiego Stowarzyszenia ESG wynika, że 53 proc. firm polskich nie zna pojęcia ESG, a zaledwie 14 proc. zna to pojęcie doskonale.
 • ESG jest największym wyzwaniem w średnich i małych firmach. Ważne jest, aby pozyskiwały one kompetencje - zwłaszcza te, które uczestniczą w łańcuchach dostaw.
 • Lucyna Stańczak-Wuczyńska z BNP Paribas uważa, że firmy muszą zwrócić uwagę na szanse, jakie niesie ze sobą ESG - co mogą dzięki temu zyskać. Takie myślenie pozwoli odnieść sukces.

Badania pokazują, że świadomość zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju jest wśród polskich firm nadal na niskim poziomie. Z danych Polskiego Stowarzyszenia ESG wynika, że 53 proc. firm polskich nie zna pojęcia ESG, a zaledwie 14 proc. zna to pojęcie doskonale. Nawet w grupie firm, które słyszały o ESG, czyli łącznie 46 proc. ankietowanych, raporty przygotowuje jedynie 28 proc. Dlaczego polskie firmy nie dostrzegają potencjału ESG i jak można to zmienić?

- To dość smutne informacje, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Polska jest krajem unijnym i - czy nam się to podoba, czy nie - jest częścią Zielonego Ładu. Ta zależność zaczyna odgrywać coraz większą rolę - komentuje Lucyna Stańczak-Wuczyńska, przewodnicząca Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas.

ESG jest największym wyzwaniem w średnich i małych firmach

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: Przed polskimi pracodawcami wyzwanie, o którym... nie słyszała ponad połowa z nich

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Andrzej 2023-05-23 09:20:48

  Tak się pisze wiele rzeczy, ważny jest tytuł a co w środku..... !

 • Hank 2023-05-23 06:11:06

  Jakiś ćwierć mózg to napisał. Może należałoby wyjaśnić co to te esg jest?

 • hmm... 2023-05-22 09:17:03

  ESG, które żyje w oderwaniu od potrzeb pracownika jest zbędne. Sorry, ale żadnej korzyści w pracy nie mam z tego, że na dachu postawi się 2 ule albo kupi 2 auta elektryczne... Wymiar ESG może być też przydatny np. nasadzenia zieleni przy parkingach / strefach wypoczynku dla pracowników - a nie, że na wybrukowanej patelni ustawi się 2 leżaczki... Opłacanie składek za studentów lub zatrudnianie tylko na UoP. Redukcja zbędnej biurkoracji papierowej przy zatrudnienieniu i po zatrudnieniu - to ma być coś wymiernego dla Pracownika. Pomijam - inwestycje w ESG, kiedy pracownik zarabia blisko minimalnej... w ESG jest "social" kochani właściciele...

 • Adelajda 2023-05-22 06:31:41

  Justynka ten "artykuł" napisała o północy więc zapomniała o najważniejszym, o wyjaśnieniu skrótu pojęcia o którym napisała 2 zdania.

 • Rafi 2023-05-21 22:27:52

  Małym firmom ESG nie jest do niczego potrzebne

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA