KGHM kolejny rok inicjuje i wspiera liczne działania prorodzinne w regionie. Współpraca miedziowej spółki z samorządami przewiduje między innymi dofinansowanie profilaktyki uzależnień wśród młodzieży oraz projektów wspierających nastolatków - poinformował miedziowy koncern.

- To dokument, który potwierdza wspólne działania. Nie zaczęliśmy od deklaracji, ale od wielu działań, prowadzonych w porozumieniu z gminami, miastami i powiatami. Razem możemy zrobić jeszcze więcej na rzecz rodzin - podkreślił na spotkaniu z samorządowcami z regionu prezes KGHM Marcin Chludziński.
Tegoroczny projekt miedziowego koncernu i samorządów obejmie badania diagnostyczne nastolatków, kursy rozwijające kompetencje dyrektorów szkół oraz programy profilaktyczne rekomendowane przez uznane instytucje naukowe.
W projekcie finansowanym w połowie przez Fundację KGHM weźmie udział kilkadziesiąt szkół oraz kilka tysięcy nastolatków, ich rodziców i nauczycieli.
- Wyniki badań są jednoznaczne. Inwestycja w rodzinę jest kluczowa dla regionu i dla nas jako największego pracodawcy - skomentowała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelna ds. komunikacji KGHM.

Działania prorodzinne zaplanowane na 2020 r. były już pilotażowo realizowane w Zagłębiu Miedziowym w poprzednich latach z zaangażowaniem środków KGHM i samorządów.
- Programy spotkały się z uznaniem młodzieży i rodziców. Dużo większa skala w tym roku to odpowiedź na wyniki diagnoz, które pokazały skalę wyzwań młodzieży szkolnej. Analizy wykazały m.in., że rodzina i szkoła w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym ma duży potencjał wychowawczy, aby przeciwdziałać takim problemom, jak sięganie przez nastolatków po substancje psychoaktywne, stosowanie przemocy czy myśli depresyjne - podsumował koncern.


KOMENTARZE (0)