Prezesi wracają do szkół i na uczelnie

Krzysztof Michniewicz (ICP Group), Marek Kuzaka (AMS) oraz Egidius Vreuls (OTTO Polska), członkowie Koalicji "Prezesi-wolontariusze 2011" po raz drugi zamiast do swoich biur udali się do szkół i uczelni wyższych, aby poprowadzić zajęcia dla młodzieży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezesi wracają do szkół i na uczelnie

PODZIEL SIĘ


Autor: KK

4 kwi 2013 13:47


Pierwsze lekcje odbyły się już 26 marca. Krzysztof Michniewicz z ICP Group udał się do Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie, aby opowiedzieć studentom o korzyściach należenia do stowarzyszeń branżowych.

Seweryn Jakubiec, szef działu DMC ICP Group S.A., spotkał się ze studentami na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, aby odpowiedzieć na pytanie, czy event manager jest zawodem, czy raczej pasją.

Natomiast 3 kwietnia Marek Kuzaka z firmy AMS pojechał do Publicznego Liceum im. Karola Wojtyły w Łomiankach, aby przeprowadzić warsztaty "Odpowiedzialność, empatia, bezpieczeństwo". Prezes omówił zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu na przykładzie akcji i inicjatyw podejmowanych przez firmę AMS.

Michniewicz po raz kolejny uda się do Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie już 9 kwietnia, aby tym razem opowiedzieć studentom o CSR i jej znaczeniu w angażowaniu pracowników i klientów do różnych działań wolontariackich.

Na Politechnice Opolskiej w maju prezes OTTO Polska Egidius Vreuls poprowadzi ze studentami zajęcia na temat umów cywilnoprawnych, różnic między nimi i ich zalet oraz wad.

Koalicja „Prezesi-wolontariusze 2011" ma na celu promocję wolontariatu i aktywności obywatelskiej poprzez przykład prezesów, którzy dzielą się swoim czasem i doświadczeniem na rzecz ważnych inicjatyw społecznych. Członkami Koalicji są prezesi, którzy postanowili zostać wolontariuszami oraz promują wolontariat i społeczne zaangażowanie w swoich firmach.

Do Koalicji mogą przystąpić prezesi lub członkowie zarządów, reprezentujący firmy państwowe i prywatne, którzy utożsamiają się z misją i celami projektu, chcą aktywnie uczestniczyć w inicjatywach wolontariackich oraz wspierać ideę zaangażowania społecznego. Chętni zobowiązują się do wolontariatu w wymiarze, co najmniej jednego dnia w roku i promowania społecznego zaangażowania w swojej firmie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.