Pracownicy zebrali 420 tys. euro dla potrzebujących kobiet świata

• Pracownicy grupy Raja, francuskiego dostawcy opakowań, zebrali 420 tys. euro na realizację projektów edukacji ekologicznej kobiet z całego świata.
• 8 marca fundusze zostały przekazane organizacjom wybranym przez Komitet Wykonawczy Fundacji Raja-DanièleMarcovici.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy zebrali 420 tys. euro dla potrzebujących kobiet świata

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

11 mar 2016 10:41


Od września ubiegłego roku pracownicy międzynarodowej grupy Raja zbierali fundusze w ramach międzynarodowego program solidarnościowego Kobiety i Środowisko. Przez ostatnie sześć miesięcy wszystkie filie, w tym polska, przekazywały część zysków z każdorazowej sprzedaży ekologicznych produktów na rzecz 5 stowarzyszeń wspierających kobiety mieszkające w Indiach, Togo, Mozambiku, na Kubie i Mjanmie.

Ze środków zebranych przez grupę zostały sfinansowane szkolenia popularyzujące metody zrównoważonego, ekologicznego rolnictwa oraz hodowli, które pomogą kobietom zwiększyć ich konkurencyjność jako producentów żywności i w efekcie wpłyną na poprawę ich statusu społecznego oraz finansowego. Fundacja Raja-DanièleMarcovici przekazała fundusze na realizację celów pięciu organizacji.

Dostały je:

Stowarzyszenie Solidarité, które wspiera obszary wiejskie dotknięte ubóstwem, przeprowadzając projekty zrównoważonego rozwoju w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Środki z akcji Kobiety i Środowisko zostaną przeznaczone na prowadzenie szkoleń i działań edukacyjnych w Indiach. Celem jest przeszkolenie 160 kobiet oraz edukacja 43 tys. dzieci w zakresie ochrony środowiska, a także budowa 64 ogródków ekologicznych.

Stowarzyszenie AVSF – Agronomów i Weterynarzy „Bez Granic”, które od 1977 wpiera rolników i ich rodziny w walce z głodem i ubóstwem. Organizacja zamierza kontynuować szkolenia rolników w Togo w ramach edukacji o ochronie środowiska i zrównoważonym zalesieniu. Celem projektu jest wyedukowanie 400 producentów warzyw i zbóż oraz założenie 12 „Zielonych Szkółek”, które będą miejscem dzielenia się dobrymi praktykami rolniczymi.

Stowarzyszenie Essor założone w 1992 roku, które wspiera najuboższą ludność, w tym rolników, zbierając środki na poprawę warunków życia. W Mozambiku organizacja zamierza promować wśród kobiet rozwijanie rolnictwa za pomocą metod przyjaznych zdrowiu i środowisku naturalnemu.

Grupa GERES – Grupa Energii Odnawialnej, Środowiska i Solidarności działa na rzecz ochrony środowiska i poprawy warunków życia, w szczególności przez ułatwianie dostępu do wykorzystywania zrównoważonych zasobów energii. Projekt w Mjanmniema ma celu ułatwienie dostępu do bezpiecznych i oszczędnych pieców, które zminimalizują degradację środowiska naturalnego i emisję gazów. Celem jest wyposażenie 150 tys. gospodarstw w piece.

Stowarzyszenie Care, które działa od 1945 roku i zajmuje się zwalczaniem ubóstwa i nierówności społecznych. W ramach projektu na Kubie organizacja prowadzi działania edukacyjne dotyczące odpowiednich praktyk hodowli dopasowanych do terenów suchych. Celem jest zwiększenie dochodów kubańskich farmerek o 15 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.