Pracownicy HP wolontariuszami kiermaszów bożonarodzeniowych

We wrocławskich biurach Hewlett-Packard trwa gorączka przygotowań świątecznych do kiermaszów bożonarodzeniowych. Wolontariusze działają zespołowo - jedni pieką ciasta, inni własnoręcznie wykonują kartki świąteczne i ozdoby choinkowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy HP wolontariuszami kiermaszów bożonarodzeniowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 gru 2013 14:40


- Organizacja tego typu świątecznych kiermaszy jest w naszym centrum tradycją. W ubiegłym roku udało nam się zebrać na realizację celów statutowych naszych partnerów z organizacji pozarządowych ponad 10 tys. złotych. Dla jednych to dużo, dla innych mało, ale nas cieszy szczególnie to, że zawsze sprzedajemy przedmioty wykonane przez nas samych i podopiecznych zaprzyjaźnionych fundacji - mówi Hania Adamczyk, koordynator akcji wolontariackich w Globalnym Centrum Biznesowym HP we Wrocławiu.

W tegorocznej edycji świątecznego kiermaszu razem z HP biorą udział Wrocławskie Centrum Opieki, Wychowania i Adopcji; Ogniska Wychowawcze Stowarzyszenia Iskierka; Zespół Szkół Specjalnych w Żarach; Fundacja Jagoda; Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Jaszkotlu; Fundacja Mam Marzenie oraz Fundacja Tobiaszki Wrocławskie. Wszystkie te organizacje wystawią do sprzedaży prace przygotowane przez swoich podopiecznych. Środki finansowe zebrane ze sprzedaży świątecznych niespodzianek zostaną przekazane potrzebującym, którzy znajdują się pod opieką zaangażowanych w kiermasz instytucji pomocowych.

- Aktywny udział w takim projekcie, znacząco zmienia perspektywę, z której postrzegamy problemy społeczne oraz własnego pracodawcę. Firma nie jest już wyłącznie miejscem pracy zarobkowej, ale staje się również terenem realizacji osobistych celów, czerpania satysfakcji z niesienia pomocy i możliwości bycia użytecznym dla innych - wyjaśnia Hania Adamczyk.

- Wolontariat to także obszar, w którym ujawniają się cechy naszych pracowników, które nie zawsze mają szansę być zauważone na co dzień - na przykład kreatywność, zdolności organizacyjne czy umiejętności zarządzania zespołem. Wolontariat to nie tylko szkoła otwartości i tolerancji, ale również świetna nauka pracy w grupie, współdziałania, dobrej komunikacji i zarządzania projektem - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.