PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy hoteli z Grupy Orbis i Accor w Polsce opiekują się pszczołami

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 2 paź 2019 13:43

Pracownicy hoteli należących do Grupy Orbis i Accor w Polsce i na Węgrzech aktywnie zaangażowali się w ratowanie pszczół. Korzystają klienci, którzy miód wytworzony przez pszczółki w hotelikach jest im serwowany na śniadanie.

Pracownicy hoteli z Grupy Orbis i Accor w Polsce opiekują się pszczołami
Miód z własnych pasiek trafia do hotelowych restauracji i jest serwowany gościom na śniadanie. Fot. materiały prasowe
REKLAMA
  • Coraz więcej firm w swoich działaniach CSR-owych zauważa rolę pszczół dla ekosystemu. 
  • W efekcie pracownicy hoteli należących do grupy Orbis i Accor w Polsce i na Węgrzech opiekują się w sumie ponad 2 mln skrzydlatych zapylaczy.
  • Wrażliwość ekologiczna będzie niebawem silną przewagą konkurencyjną w hotelarstwie - mówi Katarzyna Nowak, corporate PR & CSR senior manager w Grupie Orbis i Accor w Polsce i Europie Wschodniej.

Ze statystyk opublikowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że liczba pni pszczelich – czyli zasiedlonych uli, i profesjonalnych pszczelarzy w Polsce wzrosła o ponad 5 proc. i 8,6 proc. w latach 2017-2018. Według raportu Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2020-2022 z marca 2019 r., produkcja miodu w Polsce na koniec 2018 r. wzrosła o 46 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Na te statystyki wpływa również podejście pracodawców i pracowników, którzy coraz aktywniej angażują się w ratowanie pszczół.

Accor Bee Hives TriCity-Poland_2 .jpg
Accor Bee Hives TriCity-Poland_2 .jpg

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aktywnie w tym zakresie działają pracownicy hoteli należących do grupy Orbis i Accor. Tylko w ostatnim czasie trójmiejskie hotele nawiązały współpracę z pszczelarzem zrzeszonym w Beeup.pl i zaadoptowały kolejne 3 ule będące domem dla blisko 200 000 pszczół. Z kolei, rodzina hoteli ibis z Warszawy i Łodzi od maja 2019 r., jest współwłaścicielem 3 uli w pasiece w Parku Traugutta w Warszawie. Pszczele hotele są pomalowane i oznakowane zgodnie z trzema markami hoteli z rodziny ibis. Natomiast, siedem wrocławskich hoteli grupy Accor zdecydowały się zasponsorować 7 uli w pasiece pana Marcina zlokalizowanej na obrzeżach Wrocławia gdzie każdy ul jest pszczelim hotelem odpowiadającym innemu hotelowi. W czerwcu 2019 r., 19 uli stanęło w okolicy hotelu ibis Budapest Citywest.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy hoteli z Grupy Orbis i Accor w Polsce opiekują się pszczołami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA