PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy Google wzywają koncern do działania na rzecz klimatu

  • Aleksandra Helbin
    AH
  • 5 lis 2019 19:55

Pod listem, wzywającym koncern Google do podjęcia działań na rzecz klimatu, w tym do ograniczenia do zera emisji CO2 do 2030 r., podpisało się ponad 1 tys. pracowników.

Pracownicy Google wzywają koncern do działania na rzecz klimatu
Adobe Stock
REKLAMA

W otwartym liście pracownicy Google wzywają swojego pracodawcę do zdecydowanych i „agresywnych” działań i stworzenia klimatycznego planu. W jego ramach podpisani pod listem nawołują do „zerwania kontraktów z firmami z branży paliw kopalnych i wstrzymania wsparcia dla negujących informacje o zmianach klimatycznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do tej pory (5 listopada), pod zamieszczonym w internecie listem, zaadresowanym do dyrektor finansowej koncernu Ruth Porat, podpisało się 1137 pracowników.

Inicjatywa pracowników Google wpisuje się w szerszy, oddolny ruch w branży IT. Wcześniej z podobnym apelem do władz największych w tym biznesie koncernów, wystąpili pracownicy Microsoftu i Amazona.

„Zmiany klimatu są egzystencjalnym zagrożeniem. Specjalny Raport IPCC dotyczący następstw globalnego ocieplenia klimatu przewiduje, że wzrost temperatury o 2 st. C, co przy braku podjęcia działań nas czeka, zagrozi życiu setkom milionów ludzi i narazi na wyginięcie tysiące gatunków. Już obserwujemy niszczycielski wpływ zmian klimatycznych: niespotykane wcześniej powodzie w Indiach, Mozambiku, wyschnięte studnie w Afryce, zniszczone wybrzeża w Azji, pożary i powodzie w Ameryce Północnej i nieurodzaj w Ameryce Łacińskiej. Najmniej odpowiedzialne za kryzys klimatyczny społeczności już płacą najwyższą cenę” - napisali w swoim liście do Jeffa Bezosa pracownicy Amazona. Podpisało o 8695 osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy Google wzywają koncern do działania na rzecz klimatu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA