PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy GIS posadzą drzewa i krzewy na 100-lecie istnienia służb sanitarnych

  • Autor: PAP/AT
  • 22 paź 2019 14:49

Pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego posadzą 16 tys. drzew i krzewów. Akcję zorganizowano z okazji 100-lecia istnienia służb sanitarnych w Polsce i 95-lecia Lasów Państwowych.

Pracownicy GIS posadzą drzewa i krzewy na 100-lecie istnienia służb sanitarnych
W całym kraju posadzonych zostanie 16 tys. drzew - tyle, ilu jest pracowników Głównego Inspektoratu Sanitarnego (fot.pixabay.com)
REKLAMA
  • Pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego we współpracy z Lasami Państwowymi posadzą 16 tys. sadzonek drzew i krzewów.
  • Porozumienie w ramach wspólnej akcji "Zasadź się na zdrowie" podpisano we wtorek (22 października) w Warszawie.
  • Porozumienie GIS i Lasów Państwowych ma też wymiar edukacyjny. - Pokazujemy, że las jest zdrowy, warto w nim spędzać czas, ale także, że las trzeba umieć szanować. Będziemy robić wspólne akcje - powiedział główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Akcję zorganizowano z okazji 100-lecia istnienia służb sanitarnych w Polsce i 95-lecia Lasów Państwowych. Obie instytucje podkreślają, że nawiązały porozumienie, bo łączy je troska o zdrowie mieszkańców Polski.

W każdym województwie do końca roku na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe pojawi się tysiąc nowych drzew. W całym kraju będzie ich 16 tys., tyle, ilu jest pracowników Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwsze drzewka pracownicy GIS zasadzą w tym tygodniu w nadleśnictwie Wyszków. "Coś po nas zostanie. Zostanie po nas las" - powiedział główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny poinformował, że sadzone będą wszystkie gatunki drzew.

"Dążymy do tego, by zwiększać udział gatunków liściastych, czyli brzoza, dąb, lipa, oczywiście sosna też, dlatego że musimy pamiętać, że Polska ma szczególne warunki glebowe. Przeważające gleby, na których występują w Polsce lasy, to są gleby piaszczyste. Tak jak w rolnictwie, tam, gdzie jest dobra gleba, żyzna, mamy buraki cukrowe, pszenicę. A tam, gdzie jest słaba gleba, tam rośnie żyto. Takim żytem naszym leśnym jest sosna. Także staramy się zwiększać sukcesywnie udział drzew liściastych w naszych lasach, ale niestety warunki, jakie mamy, sprawiają, że głównym gatunkiem lasotwórczym będzie w dalszym ciągu sosna" - wyjaśnił.

Porozumienie GIS i Lasów Państwowych ma też wymiar edukacyjny. "Chcemy, żeby korzystać umiejętnie z lasów. Pokazujemy, że las jest zdrowy, warto w nim spędzać czas, ale także, że las trzeba umieć szanować. Będziemy robić wspólne akcje" - oświadczył Pinkas. Wyraził też nadzieję, że akcja sadzenia drzew będzie kontynuowana w kolejnych latach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicy GIS posadzą drzewa i krzewy na 100-lecie istnienia służb sanitarnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • ELA 2019-10-23 14:42:31

    16 tysięcy pracowników liczy Państwowa Inspekcja Sanitarna nie Główny Inspektorat Sanitarny

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA