PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy Famedu pobili rekord. Aż o 99,95 proc. ograniczyli produkcję odpadów

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 3 paź 2019 17:46

Pracownicy Famed Żywiec do perfekcji opanowali zasady gospodarki obiegu zamkniętego. W 2018 roku wyprodukowali jedynie 84 kilogramy odpadów, które trafiły na śmietnisko. Aż 99,95 proc. z 160,869 ton takich odpadów przekazano do ponownego zagospodarowania w formie odzysku lub recyklingu przez firmy zewnętrzne.

Pracownicy Famedu pobili rekord. Aż o 99,95 proc. ograniczyli produkcję odpadów
Famed zatrudnia 300 pracowników. Fot. Famed Żywiec
REKLAMA
  • Famed to działająca na Żywiecczyźnie firma produkująca sprzęt medyczny.
  • Rocznie wytwarza ponad 3 tysiące egzemplarzy swoich wyrobów – łóżek szpitalnych, stołów operacyjnych czy wózków do transportu pacjentów.
  • Do ich produkcji zużywanych jest m.in. 288 ton stali różnego gatunku, 135 km rur i profili stalowych, a także tworzywa sztuczne. Teraz 99,95 proc. odpadów trafia do recyklingu.

W 2017 roku w efekcie działalności produkcyjnej spółki powstały 183 tony odpadów, z których niemal 99 proc. zostało ponownie wykorzystanych. Ubiegłoroczny wynik jest jeszcze lepszy. W 2018 roku spółka o prawie 12 proc. zmniejszyła – mimo zwiększonej wielkości produkcji – ilość wytworzonych odpadów poprodukcyjnych. Żywiecki zakład wytworzył 160,869 ton takich odpadów, z których aż 99,95 proc. przekazano do ponownego zagospodarowania w formie odzysku lub recyklingu przez firmy zewnętrzne. Jedynie 84 kilogramy, czyli 0,05 proc., trafiły do składowania.

- Skuteczna walka z odpadami pozwala nam ograniczać negatywny wpływ na środowisko
i przynosi wymierne korzyści finansowe. Naszą firmę tworzy zespół około 300 pracowników. Wykorzystujemy rocznie kilkaset ton różnych materiałów. To, że efektem działalności tak dużej organizacji są jedynie 84 kg odpadów poprodukcyjnych, które trafiają do składowania, uznajemy za nasz sukces - mówi Małgorzata Kotajny-Szewczyk, dyrektor ds. logistyki Famedu Żywiec.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

fot. Famed Żywiec
fot. Famed Żywiec

Warto zaznaczyć, że w projekty środowiskowe zaangażowani są pracownicy spółki. W Famedzie prowadzone są szkolenia i instruktaże wdrażane z myślą o podnoszeniu świadomości ekologicznej oraz zwiększaniu zaangażowania załogi w działania na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy Famedu pobili rekord. Aż o 99,95 proc. ograniczyli produkcję odpadów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA