Pracownicy BSH wzięli się do dzieła - kardiodzieła

Wolontariusze łódzkiego oddziału firmy BSH ruszyli na sale Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie od 12 lutego uczą małych pacjentów rękodzieła. To jeden z pomysłów, jakie zgłosili pracownicy w ramach wolontariatu pracowniczego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy BSH wzięli się do dzieła - kardiodzieła

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd mediów/csrinfo.pl

26 lut 2013 18:53


Projekt będzie realizowany do końca marca, a zaangażowało się w niego 25 osób, które podzielono na pary lub trójki. Pracownicy przeszli przeszkolenie z rękodzieła filcowego. Nauczyli się różnych technik, które teraz mogą wykorzystywać pracując z dziećmi przebywającymi w Klinice Kardiologii i Kardiochirurgii w CZMP w Łodzi.

W ten sposób, pod okiem personelu szpitala, powstają filcowe przytulanki, spinki do włosów, pierścionki, zakładki do książek i wiele innych dzieł tworzonych, na podstawie wskazówek wolontariuszy, przez zaciekawionych pacjentów i ich rodziny.

Współpraca z CZMP to inicjatywa pracownicza, która znalazła się wśród pomysłów zgłoszonych przez pracowników firmy do konkursu na wolontariat pracowniczy. Ta forma zaangażowania społecznego zdobywa coraz większą popularność w Polsce, chociaż w dalszym ciągu jesteśmy jednym z krajów europejskich o najniższym stopniu zaangażowania (11 proc. według Komunikatu CBOS "Młody, bogaty, wykształcony, religijny - mit polskiego wolontariusza" z 2011 r., 24 proc. wynosi wskaźnik dla Europy wg badania Eurobarometru z 2011 r.).

Powołanie wolontariatu pracowniczego jest częścią działań na rzecz lokalnej społeczności podejmowanych przez BSH w Łodzi. Od wielu lat firma wspiera świetlice środowiskowe współorganizując warsztaty dla dzieci w ramach Mobilnego Klubu „mŁODZi z pasją", a także wspomagając festiwal „mŁODZI z pasją".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.