PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy BNP Paribas pomagają. Liczba "dobrych kilometrów" robi wrażenie

  • Justyna Koc
    jk
  • 5 wrz 2019 16:30

238 pracowników Banku BNP Paribas pokonało w różnych aktywnościach sportowych aż 40 643 km, czyli więcej niż wynosi długość równika. Wszystko po to, by zebrać pieniądze dla Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” wspierającego samotne osoby starsze.

Pracownicy BNP Paribas pomagają. Liczba "dobrych kilometrów" robi wrażenie
Dzień Dobroczynności w BNP Paribas. (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

- Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, przypadający 5 września, traktujemy jako dzień podsumowań inicjatyw BNP Paribas, a nie dzień pomagania. Pomagać chcemy bowiem przez cały rok. Organizując programy i nasze cykliczne akcje widzimy, że pracownicy banku są gotowi poświęcać swój czas w słusznym celu, wykazując się przy tym ogromną pomysłowością, wrażliwością i zaangażowaniem - mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, członek zarządu Fundacji BNP Paribas.

Dobre kilometry

Dobre Kilometry to akcja, która w tym roku odbywa się po raz piąty. Pracownicy Banku BNP Paribas pokonują odległości w różnych aktywnościach sportowych, a liczba kilometrów przeliczana jest na darowiznę dla wybranej przez nich organizacji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach tegorocznych Dobrych Kilometrów udało się zebrać 12 tysięcy złotych, które trafią do Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” wspierającego samotne osoby starsze. 238 uczestników tegorocznej akcji pokonało w sumie aż 40 643 km, czyli więcej niż wynosi długość równika.

W tym roku do akcji został dodany element rywalizacji. Konkurowali ze sobą pracownicy 11 obszarów Banku. Każda z dwóch najwyżej punktowanych drużyn pokonała prawie 11 tysięcy km. Nagrodą dla zwycięzcy jest możliwość wyboru lokalnej organizacji pożytku publicznego, której Fundacja BNP Paribas przekaże mini-grant w kwocie 2 tys. zł.

Wolontariat w BNP Paribas

Dobre Kilometry to jeden w wielu projektów realizowanych przez pracowników. W banku od 2013 r. co roku odbywa się konkurs na Projekty Wolontariackie. W tym roku z nadesłanych 70 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała 34, które zostały zrealizowane dzięki finansowaniu Fundacji BNP Paribas. Program ten powstał, aby umożliwić oraz wzmocnić działania pracowników banku na rzecz lokalnych społeczności i pomóc w rozwiązywaniu ważnych problemów.

- Pracownicy stanowią o potencjale firm, również w obszarze zaangażowania społecznego. To oni najlepiej znają lokalne społeczności i ich potrzeby, i chętnie angażują się na ich rzecz, korzystając z narzędzi, które oferujemy - dodaje Agnieszka Michalik, specjalista ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Banku BNP Paribas.

Dzięki pracownikom banku 110 tys. zł trafiło do 3 300 beneficjentów tegorocznej edycji programu. Łącznie, w ramach siedmiu edycji, 752 pracowników-wolontariuszy zrealizowało 158 autorskich inicjatyw na rzecz społeczności, w których żyją i pracują.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy BNP Paribas pomagają. Liczba "dobrych kilometrów" robi wrażenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA