Pracownicy Azotów Puławy pomagają lokalnej społeczności

Plac zabaw dla przedszkolaków, ogródek przy hospicjum, odbudowa populacji pstrąga w rzece Chodelce, nowych dach na garażu strażaków OSP - to przykłady pomysłów, które zwyciężyły w konkursie Wolontariat Pracowniczy zorganizowanym przez Zakłady Azotowe Puławy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Azotów Puławy pomagają lokalnej społeczności

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 lut 2016 18:39


10 najlepszych projektów uzyska od spółki dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł.

Konkurs, zorganizowany po raz pierwszy, ma na celu wspieranie lokalnych społeczności i integrację pracowników. "Realizując projekty wolontariackie budujemy lokalne partnerstwo z otoczeniem spółki, zarówno ze społecznościami lokalnymi jak i instytucjami publicznymi czy organizacjami pozarządowymi" - powiedział wiceprezes zarządu Grupy Azoty Puławy, Zenon Pokojski.

Na konkurs wpłynęło kilkanaście projektów, zgłoszonych przez zespoły złożone z pracowników i współpracowników Zakładów Azotowych. Pomysły oceniała specjalnie powołana komisja. Najważniejszym kryterium oceny był wkład własnej pracy zespołu, liczył się też ważny społecznie końcowy efekt i realistyczny plan działania. "Imponuje nam, że wniosków w konkursie było więcej, niż przewidzianych grantów" - zaznaczył Pokojski.

Wśród projektów, które zdobyły dofinansowanie jest inicjatywa strażaków ochotników z Rogowa, pracowników puławskich Azotów, którzy postanowili wymienić dach na garażu OSP, wybudowanym w latach 60. ubiegłego wieku. "Chcemy własnymi siłami wymienić dach, potrzebowaliśmy tylko pieniędzy na materiały. Nie musiałem długo przekonywać kolegów z pracy do udziału w konkursie, pozostali strażacy i mieszkańcy wsi też chętnie pomogą" - powiedział lider zespołu Piotr Dacka.

Inny zespół uzyskał dofinasowanie na zbudowanie placu zabaw dla najmłodszych przedszkolaków, w wieku do 3,5 roku, w Przedszkolu nr 18 w Puławach. Istniejący przystosowany jest do potrzeb starszych dzieci, maluchy nie mogą z niego bezpiecznie korzystać, dlatego pracownicy Azotów postanowili kupić i ustawić tam drewniane zabawki, pomalować je, wyrównać teren.

Wędkarze z puławskich Azotów zajmą się odbudową tarliska i stworzeniem warunków do naturalnego rozrodu pstrągów w rzece Chodelce. Populacja tych ryb obniżyła się tam w wyniku zanieczyszczenia rzeki.

Efektem konkursu ma być też m.in. ogródek przy hospicjum Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych, sala do terapii dzieci z autyzmem i zaburzeniami rozwoju w budynku Fundacji "Krok po kroku" w Puławach, sala fitness dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach.

Pracownicze zespoły wolontariuszy maja pięć miesięcy na realizację swoich pomysłów. Jeśli przyniosą one pozytywne efekty, to konkurs ma być ponawiany corocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.