×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca na autostradzie pod ochroną. Rusza kampania zarządcy A2

  • Autor: PAP/GP
  • 4 sie 2017 10:55

Do zwrócenia uwagi na osoby pracujące na autostradzie A2 zachęcić ma kierowców prowadzona przez najbliższe dwa miesiące kampania społeczna „Autorefleksja za kółkiem”. Ofiarami zdarzeń na autostradzie padają m.in. kasjerki, pracownicy utrzymania i patrolowcy.

Praca na autostradzie pod ochroną. Rusza kampania zarządcy A2
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Mnogość wypadków na tej trasie szybkiego ruchu popchnęła do refleksji i próby uświadomienia kierowców, że tworzą zagrożenie.

• - Ostatni wypadek w Sługocinie, gdzie kierowca cysterny nie zauważył naszego wozu patrolowego i w niego wjechał pokazuje, że nie jesteśmy w stanie w 100 proc. zapewnić bezpieczeństwa pracownikom - mówił Adam Pawlus.

 

Od początku roku na autostradzie A2 Świecko-Konin doszło do 11 zdarzeń, w których ucierpieli pracownicy operatora A2 - spółki Autostrada Eksploatacja (AESA), podwykonawcy, oraz pracujący na drodze sprzęt. W ub. roku miało miejsce 20 zdarzeń. Najczęściej są to samochody ciężarowe wjeżdżające w sprzęt utrzymaniowy i wozy patrolowe.

Od 2010 roku poszkodowanych zostało w sumie 15 pracowników AESA.

Rzeczniczka spółki Autostrada Eksploatacja Renata Rychlewska podała w piątek (4 sierpnia), że celem organizowanej przez operatora A2 kampanii społecznej jest zwrócenie uwagi kierowców na osoby pracujące na autostradzie, oraz na innych drogach w Polsce. Akcja potrwa do końca września.

Szczegóły podejmowanych działań

Ambasadorami przedsięwzięcia są kasjerki i pracownicy utrzymania, oraz patrolowcy pracujący na autostradzie. Plakaty i bilbordy zawierają hasła takie jak: "Tak jak ty kocham życie. Wyhamuj jak się zbliżasz", "Nie jestem kotem, nie mam siedmiu żyć, omiń mnie bezpiecznie!", czy "Pędząc, jesteś jak tornado. Wyhamuj, jak się zbliżasz".

- Jadący tak szybko i nie zwracający uwagi na wystawione przez nas znaki ograniczenia prędkości kierowcy nie są w stanie w porę zareagować. Ostatni wypadek w Sługocinie, gdzie kierowca cysterny nie zauważył naszego wozu patrolowego i w niego wjechał pokazuje, że nawet najlepszy sprzęt, jakim dysponujemy i poduszki antyzderzeniowe, którymi zabezpieczamy nasze prace na drodze nie są w stanie w 100 proc. zapewnić nam bezpieczeństwa jeśli sami kierowcy nie będą uważali - powiedział cytowany w materiałach promocyjnych kampanii pracownik zabezpieczenia autostrady Adam Pawlus.

Przygotowane materiały promocyjne wskazują kierowcom jak zachować się na trasie, by bezpieczni byli wszyscy użytkownicy drogi, w tym osoby pracujące na autostradzie.

Hasła kampanii pojawiły się na kabinach kasjerskich, w Miejscach Obsługi Podróżnych, oraz na samochodach patrolowych i interwencyjnych. Komunikaty informujące o tym, że na drodze pracują ludzie i sprzęt pojawiają się również w aplikacji Yanosik, w której na bieżąco wyświetlane są komunikaty o utrudnieniach na drodze przesyłane przez Centrum Zarządzania Autostradą.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca na autostradzie pod ochroną. Rusza kampania zarządcy A2

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA