×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polskie firmy solidarne z Ukrainą. Tak pomagają

  • Justyna Koc
    jk
  • 1 mar 2022 19:00

Jysk Polska, 4F, LPP, POLOmarket, Just Join IT, From Poland With Dev, Flying Bisons, Fakro - to kolejne firmy, które organizują pomoc dla Ukraińców.

Polskie firmy solidarne z Ukrainą. Tak pomagają
Hasła antywojenne na rynku w Przemyślu (zdj. ilustracyjne, fot. PAP/Darek Delmanowicz)
REKLAMA
  • Polskie firmy organizują zbiórki dla Ukraińców. Przekazują także środki finansowe na wsparcie dla nich.
  • W ramach akcji “Firmy dla Ukrainy” Fundacji Pomagam.pl swoje wirtualne skarbonki założyły m.in. portal Just Join IT, software house From Poland With Dev i agencja Flying Bisons.
  • Jysk Polska oraz POLOmarket wspierają nie tylko imigrantów z Ukrainy, ale także swoich pracowników. Z kolei Krajowa Izba Gospodarcza i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza powołały Fundusz Pomocy Ukrainie.

Jysk Polska wybrał dwa duże podmioty pożytku publicznego, z którymi będzie wspierać produktowo imigrantów z Ukrainy:

- Stowarzyszenie Wioski Dziecięce SOS, które tworzy bezpieczne miejsca dla dużej liczby ukraińskich dzieci ewakuowanych, m.in. z Ługańska,

- Fundację HumanDoc, która koordynuje ewakuację obywateli Ukrainy do Polski, między innymi z Mariupola i okolic.

Na wsparcie firmy mogą liczyć także pracownicy Jysk Ukraina. Firma stworzyła w Polsce numer kontaktowy, na który pracownicy z Ukrainy mogą dzwonić z informacją, gdzie się znajdują i jakiej pomocy potrzebują. Pod udostępnionym numerem dyżurują ukraińscy współpracownicy, którzy od lat mieszkają w Polsce, tym samym mówią po polsku i ukraińsku. Na podstawie otrzymanych informacji firma zorganizuje niezbędną pomoc.

Dodatkowo zarząd główny Jyska podjął decyzję o ustanowieniu specjalnego funduszu dla pracowników Jysk Ukraina z początkowym wsparciem 1 mln koron duńskich. Pracownicy także mogą również wpłacać datki na ten fundusz i tym samym wspierać koleżanki i kolegów z Ukrainy

POLOmarket ze wsparciem dla Ukrainy

Także polska sieć supermarketów POLOmarket udziela pomocy ukraińskim pracownikom zatrudnionym w poszczególnych sklepach oraz centrach logistycznych. Zakres pomocy jest indywidualny - dostosowany do potrzeb pracowników i ich rodzin. Obejmuje on m.in. wsparcie finansowe, rzeczowe, prawne, psychologiczne, związane z zakwaterowaniem i logistyką.

Sieć tworzy także miejsca pracy w centrach logistycznych oraz sklepach dla osób które w czasie kryzysu przybyły do Polski z Ukrainy.

POLOmarket wspólnie z Federacją Polskich Banków żywności przeprowadzi także w swoich sklepach zbiórki produktów spożywczych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polskie firmy solidarne z Ukrainą. Tak pomagają
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA