×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polska Grupa Górnicza zebrała pierwszy transport darów dla Ukraińców

  • Autor: PAP/JP
  • 4 mar 2022 16:41

Po czterech dniach zbiórki Polska Grupa Górnicza (PGG) przygotowała w piątek pierwszy transport darów dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy. Największa górnicza spółka prowadzi też konto do wpłat dla potrzebujących i udostępniła formularz, w którym pracownicy deklarują potrzebną pomoc.

Polska Grupa Górnicza zebrała pierwszy transport darów dla Ukraińców
Polsko-ukraińskie przejście graniczne w miejscowości Hrebenne (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Akcja pomocy to wspólna inicjatywa zarządu oraz działających w firmie związków zawodowych. "Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej, zarząd oraz związki zawodowe działające w spółce solidaryzują się z ofiarami wojny na Ukrainie i dostrzegają potrzebę wszelkiego możliwego wsparcia dla jej ofiar" - oświadczyła w poniedziałek zatrudniająca ok. 36,5 tys. pracowników spółka.

W piątek rzecznik PGG Tomasz Głogowski poinformował, że w ciągu czterech dni zbiórki zebrano ogromne ilości pomocy rzeczowej: żywności, środków higieny i czystości, odzieży czy zestawów pierwszej pomocy. "Już dzisiaj wyruszył pierwszy transport z najbardziej potrzebnymi artykułami dla uchodźców, którzy niebawem przyjadą do Katowic" - wskazał rzecznik.

Również na uruchomione przez PGG konto bankowe spływają środki finansowe, które - we współpracy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim - zostaną przekazane na wsparcie uchodźców znajdujących schronienie w Polsce.

"Pracownicy wpłacają na konto jednorazowe kwoty, ale nie zabrakło osób, które zadeklarowały comiesięczną kwotę potrącenia z wynagrodzenia na rzecz zbiórki finansowej. Spółka deklaruje, że wszyscy pracownicy, którzy udzielają wsparcia finansowego zostaną poinformowani na jakie cele zostają przekazane przez nich środki" - zadeklarował Głogowski.

Wolontariusze - pracownicy PGG - oferujący pomoc Ukraińcom, mogą zgłosić to za pośrednictwem specjalnego internetowego formularza, udostępnionego na Portalu Pracownika.

"Udało się dzięki temu m. in. pozyskać już osiemnaście osób deklarujących chęć pełnienia roli tłumacza. Nie brakuje również ofert pomocy w zakresie transportu, udzielania schronienia oraz szeroko rozumianego wolontariatu" - wskazał rzecznik PGG.

Spółka włączyła się też w pomoc psychologiczną dla osób tego potrzebujących. Obecnie PGG tworzy zespół wsparcia psychologicznego, który będzie na bieżąco współpracował ze sztabem wojewody śląskiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska Grupa Górnicza zebrała pierwszy transport darów dla Ukraińców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA