PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polska firma rozda świąteczne prezenty z pomocą blockchaina

Co roku firmy kupują dla swoich partnerów biznesowych tysiące prezentów. UNICEF Polska poprzez akcję "Prezenty bez Pudła" proponuje alternatywę, która pomaga poprawić los najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Wśród firm, które zaangażowały się w inicjatywę jest Future Processing. Gliwicka firma technologiczna stworzyła dla swoich klientów serwis on-line, gdzie w oparciu o technologię blockchain mogą oni zdecydować na co ma przeznaczyć fundusze, za które dotychczas kupowała dla nich prezenty.

Polska firma rozda świąteczne prezenty z pomocą blockchaina
Adobe Stock
REKLAMA
  • Future Processing bierze udział w akcji organizowanej przez UNICEF.
  • Klienci gliwickiej firmy mogą zdecydować, jakimi prezentami zostaną obdarowane potrzebujące dzieci.
  • Niepodważalność operacji zapewnia technologia blockchain.


Według badania zrealizowanego przez firmę Deloitte w 2018 roku, ubiegłoroczne wydatki na bożonarodzeniowe prezenty przeciętnego Polaka wyniosły 532 złote (124 euro). To stanowi około 45 proc. całego świątecznego budżetu.

Także przedsiębiorcy mają swój udział w listopadowo-grudniowym prezentowym boomie. Zbliżający się okres to czas prosperity dla firm przygotowujących prezenty. Przedsiębiorcy kupują upominki, a następnie wręczają je swoim kontrahentom i klientom.

Czytaj także: Amerykańska firma blockchainowa zapłaci 24 mln dolarów w ramach ugody

Jak pokazały badania przeprowadzone przez Instytut Badawczy Danae, prezenty odgrywają istotną rolę w relacjach biznesowych. 76 proc. respondentów wskazało, że w okresie 6 miesięcy poprzedzających ankietę (listopad 2017 r.) otrzymało prezent biznesowy. Jednocześnie jedynie 17 proc. oceniło go za zdecydowanie przydatny. Trafienie w gusta partnerów może być sporym wyzwaniem. Firma Future Processing uznała, że pomocny w tym przypadku może okazać się blockchain.

- Szukaliśmy sposobu, aby inaczej okazać wdzięczność i sympatię naszym klientom i partnerom, dobrze pożytkując przy tym środki przeznaczone na prezenty. Zdecydowaliśmy się zaangażować we współpracę z UNICEF - opowiada Michał Sztanga, dyrektor Zarządzający Future Processing.

Czytaj także: UNICEF stracił wiceszefa przez molestowanie seksualne

Akcja "Prezenty bez Pudła" ma stanowić realną pomoc, ponieważ z założenia zakupione produkty wysyłane są tam, gdzie w danym momencie są najbardziej potrzebne.

- Zakup "Prezentu bez Pudła" to forma nietypowej darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt do kraju, w którym prowadzimy nasze programy. Dzieci otrzymują leki ratujące życie, szczepionki, sprzęt medyczny czy żywność terapeutyczną oraz przedmioty, które poprawiają warunki życia i umożliwiają im naukę - tłumaczy Małgorzata Rychlik, koordynatorka z polskiego komitetu UNICEF.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Polska firma rozda świąteczne prezenty z pomocą blockchaina

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Małkinia 2019-11-28 09:28:21

    Gdzie tu sens angażowania energochłonnej technologii obliczeniowej do zwykłej dystrybucji paczek?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA