×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polscy ubezpieczyciele pomagają Ukraińcom

  • Autor: PAP/JP
  • 1 mar 2022 11:30

Ubezpieczyciele pomagają ukraińskim obywatelom. Od niedzieli mogą oni korzystać z bezpłatnego ubezpieczenia komunikacyjnego OC. 30-dniowe ubezpieczenie OC oferują już Ergo Hestia, PZU i Warta - poinformowała we wtorek Polska Izba Ubezpieczeń.

Polscy ubezpieczyciele pomagają Ukraińcom
30-dniowe ubezpieczenie OC dla Ukraińców oferują już Ergo Hestia, PZU i Warta (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
REKLAMA
  • Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) przypomniała we wtorek, że już od niedzieli obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnego ubezpieczenia OC przy wjeździe do Polski.
  • 30-dniowe darmowe ubezpieczenie komunikacyjne OC oferują Ergo Hestia, PZU i Warta w placówka agencyjnych na granicy lub przez infolinię.
  • Wszystkie firmy mające oddziały na Ukrainie uruchomiły także specjalne środki i podjęły działania, by wesprzeć pracowników i ich rodziny.

"To ważne wsparcie, bowiem przejmujemy odpowiedzialność za ewentualne szkody komunikacyjne, których ogromne koszty byłyby zapewne niemożliwe do pokrycia przez uchodźców nieposiadających obowiązkowej polisy OC" - stwierdziła prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Grupa PZU jest operatorem stworzonej przez Ministerstwo Zdrowia Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, również w języku ukraińskim. Dzięki niej obywatele Ukrainy przybywający do Polski o każdej porze dnia mają dostęp do profesjonalnej pomocy ze strony konsultantów i lekarzy ubezpieczyciela.

PIU przypomniała, że PZU pomaga także rodzinom ponad 700 pracowników swoich spółek w Ukrainie. Zapewni im zakwaterowanie, opiekę medyczną, wsparcie psychologów i środki niezbędne do życia. Pierwsze z tych osób już są w Polsce pod opieką ubezpieczyciela. PZU jest też w kontakcie z kolejnymi, które zmierzają w kierunku polskiej granicy.

"Warta przeznaczyła 11 mln zł na działania związane z niesieniem pomocy ukraińskim obywatelom. Pieniądze zostaną przeznaczone na m.in. ustanowienie funduszu na potrzeby osób dotkniętych wojną" - podaje PIU.

Według informacji PIU Nationale Nederlanden(NN) zdecydował o przekazaniu 500 tys. zł. na działania dotyczące pomocy Ukrainie. Fundacja Unum przeznaczyła 50 tys. zł na pomoc materialną i psychologiczną. Środki rozdysponowane są wśród wolontariuszy z całej Polski, którzy angażują się w zbiórki zarówno indywidualne jak i prowadzone przez NGOs.

"Wszyscy poczuliśmy głęboką potrzebę niesienia pomocy, nasi wolontariusze: pracownicy i agenci Unum organizują zbiórki, przyjmują rodziny pod swój dach, transportują ukraińskich przyjaciół po całej Polsce, chcemy wesprzeć ich w tym działaniu. Planujemy kolejne inicjatywy, wierząc, że wspólnie zbudujemy naszym ukraińskim przyjaciołom "nowy dom" w Polsce, bezpieczny, ciepły i dający nadzieję na dobrą przyszłość" - stwierdziła prezes Fundacji Unum Małgorzata Morańska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polscy ubezpieczyciele pomagają Ukraińcom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA