Poland Business Run: Kilka tysięcy pracowników z siedmiu miast Polski pobiegnie

• Już 4 września kilka tysięcy pracowników różnych firm, m.in. z Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Gdańska pobiegnie w charytatywnej sztafecie Poland Business Run.
• W ciągu czterech lat istnienia inicjatywy udało się zebrać ponad 2 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poland Business Run: Kilka tysięcy pracowników z siedmiu miast Polski pobiegnie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

3 sie 2016 13:56


Poland Business Run to charytatywna sztafeta, która od lat angażuje pracowników najróżniejszych firm do pomocy innym. Wysiłek biegaczy pozwala stanąć na nogi beneficjentom między innymi Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty i innym potrzebującym. Od początku istnienia inicjatywy, w całej Polsce udało się pomóc już ponad 60 osobom w zakupie protez, dofinansowaniu rehabilitacji i konsultacji psychologicznych.

Z roku na rok rośnie liczba pracowników, którzy nie tylko chcą pobiec, ale też angażują się w organizację projektu. Przybywa nowych firm i rąk chętnych do pracy, do akcji dołączają też lokalne fundacje oraz kolejne miasta. 4 września na starcie staną pracownicy firm z Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Gdańska.

Celem projektu zainicjowanego w Krakowie przez UBS oraz Radisson Blu Hotel Kraków jest integracja biznesu i promocja zdrowego trybu życia.

Korzyści biznesowe i społeczne

Udział w biegu biznesowym jest nie tylko zbiórką funduszy, wymaga też od pracowników zaangażowania. Na długo przed finałem biegacze rozpoczynają wspólne treningi i promują akcję Pomagam Bardziej, dzięki której zbierają dodatkowe środki. Z kolei pracownicy firm zaangażowanych w organizację biegu tworzą profesjonalny zespół projektowy, który pracuje przez cały rok.

Inicjatywa wymaga dobrej organizacji pracy, planowania, podziału obowiązków, wsparcia logistycznego, marketingowego oraz działań foundrisingowych.

Wspieranie inicjatyw charytatywnych ma swoje odzwierciedlenie w rekrutacji nowych pracowników, ponieważ kandydaci podkreślają, że zwracają uwagę na to, czy firma jest odpowiedzialna społecznie.

Poza wymiernymi korzyściami biznesowymi i marketingowymi, udział w Poland Business Run to przede wszystkim dawanie szansy na poprawę warunków życia beneficjentów.

Dzięki zaangażowaniu firm i pracowników w ciągu czterech lat udało się zebrać ponad 2 miliony złotych, dzięki którym osoby po amputacjach mogły otrzymać dostosowane do ich potrzeb, nowoczesne protezy.

Dowodem na to, że inicjatywa stawia na nogi jest też jedna z beneficjentek, która pracuje obecnie w firmie organizującej bieg. Danusia Bujok ma pracę w której może się realizować, a firma Luxoft zyskała wartościowego pracownika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.