PARTNERZY PORTALU

PKP Energetyka dofinansuje 500 komputerów dla dzieci pracowników

  • Justyna Koc
    jk
  • 22 sty 2021 14:20

500 nowych komputerów do nauki zdalnej zostanie przekazane dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin pracowników grupy kapitałowej PKP Energetyka w całej Polsce.

PKP Energetyka dofinansuje 500 komputerów dla dzieci pracowników
Z badania przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych wynika, że aż 81 proc. dyrektorów szkół wskazuje na problem braku dostępu uczniów do urządzeń umożliwiających zdalną naukę (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Fundacja Dobra Energia przekaże dzieciom pracowników PKP Energetyka w sumie 500 nowych laptopów wraz z systemem operacyjnym i słuchawkami.
  • Obdarowani otrzymają ponadto opłacony dostęp do sieci internetowej przez 12 miesięcy oraz zdalną pomoc techniczną.
  • Taki pakiet pozwoli im w pełni uczestniczyć w edukacji zdalnej, a co równie ważne - umożliwi rozwijanie pasji zainteresowań w cyfrowym świecie.

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych wynika, że aż 81 proc. dyrektorów szkół wskazuje na problem braku dostępu uczniów do urządzeń umożliwiających zdalną naukę, a w raporcie Centrum Cyfrowego 36 proc. nauczycieli wskazuje, że braki sprzętowe to główny problem edukacji na odległość.

Dlatego, w ramach swojej pierwszej inicjatywy, Fundacja Dobra Energia przekaże dzieciom pracowników PKP Energetyka w sumie 500 nowych laptopów wraz z systemem operacyjnym i słuchawkami. Sprzęt trafi nie tylko do dzieci, których rodzice zawnioskowali o wsparcie zależne od kryterium dochodowego, lecz także do wszystkich rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością, które taką potrzebę zgłosiły.

Obdarowani otrzymają ponadto opłacony dostęp do sieci internetowej przez 12 miesięcy oraz zdalną pomoc techniczną. Tak stworzony pakiet pozwoli im w pełni uczestniczyć w edukacji zdalnej, a co równie ważne - umożliwi rozwijanie pasji zainteresowań w cyfrowym świecie.

- Nieprzypadkowo to właśnie w pandemii zdecydowaliśmy się powołać Fundację PKP Energetyka „Dobra Energia”, której głównym celem w czasie kryzysu jest pomoc rodzinom naszych pracowników. Jej powołanie jest kontynuacją naszych dotychczasowych działań, które realizowaliśmy od wielu lat, między innymi, za pośrednictwem Fundacji Grupy PKP, wspierając finansowo liczne inicjatywy dobroczynne. Widząc jednak rosnące potrzeby względem zdalnej edukacji, czy wsparcia młodzieży w realizacji innowacyjnych pomysłów, zdecydowaliśmy o powołaniu własnej organizacji – Fundacji Dobra Energia - powiedziała Beata Górniak, prezes Fundacji Dobra Energia, dyrektor departamentu zarządzania zasobami ludzkimi w PKP Energetyka.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKP Energetyka dofinansuje 500 komputerów dla dzieci pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA