PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

PKN Orlen zadba o zdrowie mieszkańców Płocka i powiatu płockiego

PKN Orlen będzie wspierał osoby zagrożone chorobami płuc i nowotworami. W poniedziałek (8 lipca) spółka podpisała z dwoma instytucjami medycznymi list intencyjny ws. kompleksowego wieloletniego planu profilaktyki i leczenia chorób płuc i nowotworów dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego.

  • Autor: PAP/KDS
  • 8 lip 2019 14:34
PKN Orlen zadba o zdrowie mieszkańców Płocka i powiatu płockiego
Program ma przede wszystkim edukować, ale też systemowo łączyć profilaktykę, diagnozę i leczenie. (fot. PKN Orlen)
REKLAMA
  • Partnerami Orlenu w projekcie mają być Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.
  • Wicedyrektor Centrum Onkologii Beata Jagielska tłumaczyła, że odpowiednio wczesne działania przekładają się później na tzw. zdrowy tryb życia i na brak obawy przed badaniami profilaktycznymi.
  • Jak zaznaczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, program ma przede wszystkim edukować, ale też systemowo łączyć profilaktykę, diagnozę i leczenie.

- Mamy szeroko zakrojone plany, niemożliwe bez współpracy z lekarzami z powiatu płockiego - podkreślała. Na pewno tam, gdzie uda nam się wdrożyć szeroko zakrojone działania profilaktyczne, liczymy, że uda się zmniejszyć oddziaływanie złych czynników, takich jak palenie tytoniu czy niezdrowy tryb życia - dodała Jagielska.

Charakter wyzwania wymaga połączenia sił - oceniał dyrektor Centrum Onkologii Jan Walewski. Podkreślił, że takie działania wpisują się w projektowaną narodową strategię zwalczania chorób nowotworowych. Mamy szansę dokonać sprawdzenia skuteczności tej strategii, której celem jest tworzenie całościowego, narodowego program, zaczynającego się od monitorowania czynników ryzyka.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według dyrektora Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Stefana Wesołowskiego, efekty będą miały znacznie dłuższy horyzont niż 5 lat, na które program rozpisano. - To nie będzie tak, że się skończy. Te działania edukacyjne, prozdrowotne na tyle zmienią postawy społeczeństwa i lekarzy, że efekty będą widoczne w dużo dłuższym czasie - ocenił Wesołowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKN Orlen zadba o zdrowie mieszkańców Płocka i powiatu płockiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA