×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PKN Orlen rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej

  • Autor: aw/pap
  • 21 sty 2019 16:03

Nowa umowa (podpisana 21 stycznia), która będzie obowiązywała do 2022 r., uwzględnia sponsoring Złotej Drużyny, ale również finansowanie rozwoju najbardziej utalentowanej młodzieży trenującej piłkę siatkową.

PKN Orlen rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak podkreślił PKN Orlen, w ramach umowy po raz pierwszy spółka ta "zaangażuje się w projekt Szkolnych Ośrodków Siatkarskich - inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami".

"Nasze zaangażowanie w piłkę siatkową, która po sportach motorowych i lekkiej atletyce jest trzecim filarem marketingowym Orlenu traktujemy również jako dobrą inwestycję. Dlatego przedłużając umowę, rozszerzyliśmy ją o wsparcie dla tych młodych zawodników, którzy za kilka czy kilkanaście lat stanowić będą o przyszłości tego sportu nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w poniedziałkowym komunikacie spółki.

Jak podkreślił, piłka siatkowa "to sport, w którym odnosimy największe sukcesy". "Cieszy mnie, że jako PKN Orlen wspieramy tę emocjonującą do ostatnich sekund meczu dyscyplinę sportową" - dodał Obajtek.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk, dziękując prezesowi PKN Orlen za przedłużenie współpracy, podkreślił, iż jest bardzo dumny, że "partnerem polskiej siatkówki pozostaje największy w Polsce i wiodący w Europie koncern paliwowy".

"Dziękuję również całemu zespołowi, który pracował nad treścią umowy zarówno ze strony PKN Orlen, jak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jestem wam niezmiernie wdzięczny za całokształt pracy, jaką wykonaliście do tej pory i wszystkie działania, jakich podejmiemy się razem w najbliższych latach. Wiem, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego dla naszej dyscypliny" - powiedział Kasprzyk.

PKN Orlen wyjaśnił, że projekt Szkolnych Ośrodków Siatkarskich, w który spółka angażuje się w ramach nowej umowy o współpracy z PZPS, zakłada rozwój uczniów, grających w siatkówkę "na wyższym poziomie" i w większości uczęszczających do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym, którzy "mogą stać się najlepszymi zawodnikami polskiej kadry narodowej". "W programie udział bierze ok. 7 tysięcy uczniów rocznie w 186 szkołach na terenie całego kraju" - zaznaczył koncern.

Jak przypomniał PKN Orlen, spółka ta angażuje się w rozwój polskiej siatkówki od blisko dekady - "wspiera reprezentację Polski w siatkówce halowej i plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych, co przekłada się na sukcesy sportowe".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKN Orlen rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA