PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PKN Orlen przekazał 60 tys. darowizny na rzecz szpitala

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 13 wrz 2019 16:51

Blisko 60 tysięcy złotych trafiło do szpitala w Lipnie. Wsparcie było możliwe dzięki  Fundacji Orlen – Dar Serca oraz użytkownikom programu lojalnościowego VITAY oraz aplikacji Yanosik.

PKN Orlen przekazał 60 tys. darowizny na rzecz szpitala
Przekazana przez fundację darowizna pozwoliła na zakup wiertarek ortopedycznych. (fot. PKN Orlen)
REKLAMA

Przekazana przez fundację darowizna pozwoliła na zakup wiertarek ortopedycznych, które umożliwią skuteczniejsze przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów w przypadku, gdy w szpitalu pojawi się pacjent np. ze złamaniem. Wiertarki ortopedyczne pozwolą na poszerzenie zabiegów ortopedycznych o procedury, które wcześniej nie były możliwe, m. in. zespolenia śródszpikowe oraz osteosyntezy, endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego czy rekonstrukcje więzadeł krzyżowych. Sprzęt nie tylko wpłynie na większy komfort pacjentów, ale też usprawni pracę lekarzy.

To kolejna darowizna przekazana w ramach rozpoczętej w marcu 2015 roku wspólnej akcji VITAY i twórców aplikacji Yanosik. Każdy kierowca może wesprzeć akcję, zbierając punkty VITAY za zakupy na stacjach Orlen oraz za zgłaszanie zdarzeń drogowych za pomocą aplikacji Yanosik.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Punkty trafiają następnie na wybrany przez kierowców cel charytatywny, który realizuje Fundacja Orlen – Dar Serca. Dzięki współpracy z Yanosikiem Fundacji udało się już zakupić m.in.: sprzęt ratownictwa drogowego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, specjalistyczny sprzęt medyczny służący rehabilitacji dzieci w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz nowoczesne i trwałe kaski rowerowe dla 400 wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka.

Warto zaznaczyć, że to nie jedynie CSR-owe działanie paliowego giganta. PKN Orlen będzie wspierał osoby zagrożone chorobami płuc i nowotworami. W lipcu spółka z dwoma instytucjami medycznymi podpisała list intencyjny ws. kompleksowego wieloletniego planu profilaktyki i leczenia chorób płuc i nowotworów dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego.

Jak zaznaczał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, program ma przede wszystkim edukować, ale też systemowo łączyć profilaktykę, diagnozę i leczenie. - Można powiedzieć, że to program pilotażowy, który może służyć innym firmom.(...) My również, robiąc biznes, musimy jeszcze szerzej myśleć o sprawach społecznych - dodał.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: PKN Orlen przekazał 60 tys. darowizny na rzecz szpitala

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Przemek 2019-09-13 19:12:20

    fajnie, że takie firmy jak yanosik czy orlen robią coś dobrego, i to całkiem niezła sumka i to regularnie

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA