PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PKN Orlen mecenasem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

  • Autor: aw/pap
  • 13 lis 2019 16:28

PKN Orlen objął mecenatem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - poinformowała w środę w komunikacie spółka. Dodano, że koncern paliwowy wesprze projekt „Żołnierze Niepodległości”, który ma upamiętnić i uhonorować walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej do 1922 roku.

PKN Orlen mecenasem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Adobe Stock
REKLAMA

"Objęcie mecenatem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i wsparcie projektu "Żołnierze Niepodległości" przez Orlen wynika ze społecznej odpowiedzialności biznesu, ale również jest hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy niepodległą Rzeczpospolitą" - zaznaczył, cytowany w komunikacie Armen Artwich z zarządu spółki. "To bardzo ważny projekt, który pozwoli także przyszłym pokoleniom lepiej poznać historię naszego kraju" - podkreślił.

W komunikacie czytamy, że internetowa platforma Żołnierze Niepodległości jest kontynuacją prac prowadzonych przez zespół pod kierunkiem prof. dr. hab. Janusza Ciska, który w 2014 roku przygotował Wykaz Legionistów Polskich 1914-1918. Dodano, że wówczas, w stulecie wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej z Oleandrów, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku udostępniło wykaz liczący ponad 30 tysięcy legionistów, co spotkało się z ogromnym społecznym zainteresowaniem. Wskazano, że obecnie nowa baza danych zawiera biogramy 56 tysięcy legionistów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zaznaczył Robert Supeł, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, "platforma internetowa Żołnierze Niepodległości to z jednej strony wirtualny pomnik poświęcony tym, którzy walczyli o niepodległość, a z drugiej program naukowy, który będzie kontynuowany i rozwijany przez kolejne lata".

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKN Orlen mecenasem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA