×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PKL dołączają do firm wspierających uchodźców

  • km
  • 18 mar 2022 14:59

Polskie Koleje Linowe dołączyły do firm oferujących pomoc na rzecz Ukrainy. PKL postanowiły przekazać całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży skipassów, biletów oraz skorzystania z oferty gastronomicznej w ośrodkach grupy w najbliższą niedzielę 20 marca, na rzecz uchodźców.

PKL dołączają do firm wspierających uchodźców
Kolejka na Kasprowy Wierch (fot. Maksym Harbar/Unsplash)
REKLAMA

Całkowity przychód uzyskany we wszystkich ośrodkach Grupy PKL (Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Palenica, Mosorny Groń i Góra Żar) 20 marca (niedziela), zostanie przekazany potrzebującym osobom z Ukrainy. 
 
- Nasze wsparcie obejmuje pomoc zarówno przy zakwaterowaniu, zapewnieniu wyżywienia, pomocy medycznej, psychologicznej, jak też w przyszłości zatrudnienia czy edukacji. Zaprosimy też objęte opieką osoby z Ukrainy przebywające w regionie do naszych ośrodków, by nieco umilić im czas w tej bardzo trudnej dla nich rzeczywistości. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy pomóc potrzebującym sąsiadom, którzy stanęli w obliczu tragedii - wyjaśnia Daniel Pitrus z PKL. 

PKL są ponadto w kontakcie ze sztabem zarządzania kryzysowego w powiecie tatrzańskim, a także z tymi przedsiębiorcami, którzy we własnych domach, ośrodkach i pensjonatach oferują schronienie uchodźcom.

Fundusz Pomocy Ukrainie

PKL są jedną z wielu firm, które włączyły się w pomoc Ukraińcom. Z inicjatywy Krajowej Izby Gospodarczej i Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej uruchomiony został Fundusz Pomocy Ukrainie, na który już trafiają pieniądze.

Dodatkowo Personnel Service wraz z partnerami, Pracodawcami RP oraz Polish-Ukrainian Chamber of Commerce, rozpoczął kampanię skierowaną do obywateli Ukrainy o aplikacji Workport, dzięki której mogą szybko znaleźć pracę oraz uzyskać inne formy wsparcia, ale także znaleźć darmowe miejsca noclegowe na terenie całej Polski.

źródło: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza
źródło: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza


WorkPort to portal dedykowany imigrantom zarobkowym. Pozwala on użytkownikowi wybrać rodzaj pracy, skontaktować się z pracodawcą, nie wychodząc z domu wykupić ubezpieczenie, kupić bilet i przyjechać do kraju docelowego.

Oprócz tego użytkownik jeszcze w drodze może znaleźć zakwaterowanie na podstawie opinii innych użytkowników, założyć konto bankowe, na które będzie wpływać wynagrodzenie, a potem wysłać przelew międzynarodowy do rodziny i bliskich bezpośrednio przez aplikację.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKL dołączają do firm wspierających uchodźców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA