×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Orlen udostępnił hotel uchodźcom z Ukrainy

  • Autor: PAP/JP
  • 5 maj 2022 14:01

Uchodźcy z Ukrainy zamieszkają w hotelu Dębowa Góra w Nowych Rumunkach pod Płockiem (Mazowieckie), należącym do Grupy Orlen. Obiekt po remoncie został bezpłatnie przekazany na mocy umowy użyczenia samorządowi Płocka. Może przyjąć około 100 osób.

Orlen udostępnił hotel uchodźcom z Ukrainy
Uchodźcy z Ukrainy zamieszkają w hotelu Dębowa Góra w Nowych Rumunkach pod Płockiem (Mazowieckie), należącym do Grupy Orlen (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Koncern pokryje stałe koszty funkcjonowania hotelu Dębowa Góra po oddaniu go do użytku, a za organizację zakwaterowania w nim uchodźców z Ukrainy, ich wyżywienie i zapewnienie opieki socjalnej odpowiadał będzie płocki samorząd.
  • "Pierwsi uchodźcy powinni pojawić się w hotelu w przyszłym tygodniu. Będą to przede wszystkim matki z małymi dziećmi i seniorzy, czyli osoby, które nie muszą systematycznie dojeżdżać do Płocka, choćby do pracy czy dowożąc dzieci do szkoły" - powiedziała w czwartek PAP Alina Boczkowska z płockiego urzędu miasta.
  • Boczkowska wyjaśniła, że nowy obiekt będzie prowadzić organizacja pozarządowa Teen Challenge, którą w tym celu wybrał płocki samorząd. "Dziś przejmujemy obiekt od Orlenu, a jutro przekażemy go Teen Challenge" - zapowiedziała Boczkowska.

Uchodźcy będą kwaterowani w hotelu. Będą to głównie osoby, które pod przybyciu do Płocka znalazły schronienie np. w sali gimnastycznej jednej ze szkół.

Boczkowska wyjaśniła, że nowy obiekt będzie prowadzić organizacja pozarządowa Teen Challenge, którą w tym celu wybrał płocki samorząd. "Dziś przejmujemy obiekt od Orlenu, a jutro przekażemy go Teen Challenge" - zapowiedziała Boczkowska.

Łącznie w Dębowej Górze jest 45 pokoi. Zakwaterowanych w nich zostanie blisko 100 osób.

Członek zarządu PKN Orlen ds. korporacyjnych Armen Konrad Artwich podkreślił, że koncern od wybuchu wojny angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dla nich, jak przypomniał, tuż po rosyjskiej agresji na Ukrainę przekazano m.in. hotel Petrochemia w Płocku, gdzie przebywa blisko 30 osób, głównie matki z dziećmi.

"Wspólnie z Grupą Orlen w hotelu w Dębowej Górze zapewnimy jak najlepsze warunki dla naszych gości z Ukrainy" - zapewnił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Wspomniał, że w mieście dla uciekających przed wojną na Ukrainie przygotowano już wcześniej miejsca zakwaterowania w obiektach zarządzanych przez miejskie jednostki, np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, spółkę Rynex czy Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, jak również na podstawie umów z podmiotami zewnętrznymi.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orlen udostępnił hotel uchodźcom z Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA