PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Orlen, Orange, T-Mobile, Carrefour. Fimy przystępują do rządowego programu

  • Autor: PAP/JS
  • 12 wrz 2018 16:11

Na liście partnerów programu Dostępność Plus są już 82 instytucje - poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W środę (12 września) kolejnych 21 podmiotów przystąpiło do programu, w tym sieć Carrefour.

Orlen, Orange, T-Mobile, Carrefour. Fimy przystępują do rządowego programu
Adobe Stock
REKLAMA

Uroczyste podpisanie dokumentu w obecności wiceministra inwestycji i rozwoju Adama Hamryszczaka odbyło się w środę w siedzibie ministerstwa.

"Przystąpienie do partnerstwa to deklaracja prowadzenia działań w zgodzie z założeniami programu Dostępność Plus. Idee dostępności i równego traktowania dotyczą nas wszystkich. Dlatego powinniśmy połączyć wysiłki i wspólnie działać na rzecz poprawy dostępności otaczającej nas rzeczywistości" - mówił wiceminister Adam Hamryszczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dotychczas partnerstwo na rzecz dostępności podpisały między innymi PKN Orlen, PKP S.A., Orange Polska, Poczta Polska i T-Mobile Polska S.A. W środę swoje zaangażowanie w realizację założeń programu Dostępność Plus zadeklarował m.in. Carrefour Polska, Park Narodowy Gór Stołowych, Fundacja "Mimo wieku" i Krajowa Rada Spółdzielcza.

Jak zaznaczył dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w MIiR Piotr Krasuski, partnerstwo na rzecz dostępności jest koalicją różnych podmiotów, które świadomie prowadzą politykę na rzecz zniesienia różnego rodzaju barier. "To jest program, którego żadna instytucja samodzielnie nie jest w stanie zrealizować" - powiedział. Dodał, że efekt będzie widoczny dopiero wówczas, jeżeli każdy podmiot będzie walczył o zwiększenie dostępności w swojej dziedzinie. Np. - jak podał - sklep może wprowadzić usługę asystenta osób z niepełnosprawnością, który będzie pomagał w robieniu zakupów.

Zwiększeniu dostępności mają służyć przyjęte w kwietniu przepisy, które zakładają, że wszystkie inwestycje czy programy otrzymujące dofinansowanie ze środków UE muszą spełnić wymogi dostępności.

Podstawą prawną programu Dostępność Plus jest ustawa, która m.in. ma nałożyć na podmioty publiczne oraz inne, wykonujące zadania publiczne, obowiązek uwzględniania kwestii dostępności dla niepełnosprawnych. Ma to dotyczyć także operatorów telekomunikacyjnych czy pocztowych oraz banków, które np. powinny zapewnić osobom z różnymi formami niepełnosprawności (w tym niewidomym) dostęp do bankomatów.

W myśl projektowanych regulacji każdy obywatel będzie mógł poskarżyć się na brak dostępności.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Orlen, Orange, T-Mobile, Carrefour. Fimy przystępują do rządowego programu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Camille 2018-09-14 06:01:51

    rozpada sie przemysl naftowy w wenezueli no i nam sie dostaje podwyzkami cen paliw

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA