Ochrona środowiska: 9 regionów Polski wystartowało o wsparcie Eneris. Wiemy, kto dostanie wsparcie

Eneris zdecydowało, komu powierzy wsparcie w ramach programu grantowego „Pomysły chroniące środowisko”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ochrona środowiska: 9 regionów Polski wystartowało o wsparcie Eneris. Wiemy, kto dostanie wsparcie

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

10 lip 2017 16:20


• Wsparcie, jakie Eneris chce przekazać inicjatywom lokalnym to realna pomoc dla 5 tysięcy osób.

• - Celem programu jest pobudzenie aktywności lokalnej oraz skłonienie mieszkańców do refleksji nad tym, co mogą zrobić na rzecz swojego środowiska naturalnego. Nie narzuciliśmy, jakie działania mają zostać zrealizowane - mówi z ramienia organizatora programu Magdalena Sułek-Domańska.

 

Mieszkańcy 9 regionów Polski wzięli udział w drugiej edycji Programu Grantowego Eneris „Pomysły chroniące środowisko”. W ramach pomocy przedsiębiorstwo ekologiczne wybierało projekty związane z ochroną środowiska naturalnego, które zgłaszali mieszkańcy Polski. Bezpośrednio ze zdobytych funduszy skorzysta ponad 5 tysięcy osób. Zwycięskie programy będą realizowane przez mieszkańców do końca roku.

Program Grantowy Eneris wesprze m.in. zajęcia plenerowe dla dzieci i młodzieży, warsztaty ekologiczno-historyczne dla mieszkańców, zagospodarowanie terenów przy skwerach i budynkach użyteczności publicznej.

W realizację zaangażowani będą mieszkańcy gmin: Bardo, Gorzów Wielkopolski, Jaworzno, Kielce, Mietków, Piła, Pruszcz Gdański, Tomaszów Mazowiecki, Trzebinia.

Jak wybierano?

Przyznając granty jury kierowało się trzema kryteriami. Projekty musiały być realne do wykonania w określonym czasie i budżecie. Po drugie, musiały mieć w sobie "iskierkę innowacyjności, nowego spojrzenia na środowisko i na ekologię". W końcu po trzecie musiały angażować jak najwięcej osób.

 

 

Miejscowości wsparte przez grantodawcę, źródło: materiały prasowe Miejscowości wsparte przez grantodawcę, źródło: materiały prasowe

O idei inicjatywy mówi Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji Grupy Eneris:

- Celem Programu jest pobudzenie aktywności lokalnej oraz skłonienie mieszkańców do refleksji nad tym, co mogą zrobić na rzecz swojego środowiska naturalnego. Nie narzuciliśmy, jakie działania mają zostać zrealizowane. Oddaliśmy głos społecznościom lokalnym - to od nich zależało, co zostanie zrobione w ich dzielnicy, mieście lub gminie. Efektem otwartej formuły programu są różnorodne projekty, będące odpowiedzią na realne potrzeby istniejące w polskich miejscowościach. Wszystkie łączy cel - ochrona środowiska naturalnego i promowanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców.

Pierwsza edycja

W pierwszej edycji Programu Grantowego Eneris udział wzięło 13 regionów, z których nadesłano ponad 100 pomysłów na ochronę lokalnego środowiska. Z efektów projektów, które otrzymały dofinansowanie, mieszkańcy mogli korzystać już od grudnia - łącznie zetknęło się z nimi 13 tysięcy osób. Doświadczenia lokalnych aktywistów zostały opisane w opublikowanej przez Eneris Białej Księdze Dobrych Praktyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.