Nowy Styl jest Eko

Grupa Nowy Styl - czwarty, największy producent krzeseł i mebli biurowych w Europie - od lat stara się dobrze wypełniać swój obowiązek względem środowiska naturalnego.Teraz maksymalizuje swoje działania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy Styl jest Eko

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 mar 2013 14:47


Zakończony w ubiegłym roku projekt „Opracowanie i wdrożenie technologii produkcji wyrobów kompozytowych z odpadów poprodukcyjnych", zrealizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, pozwolił na znalezienie proekologicznej alternatywy.

Polega ona na zastąpieniu dotychczas stosowanych komponentów, elementami wytwarzanymi z odpadów powstających w procesach produkcyjnych (m.in. odpadami drewnopochodnymi oraz ścinkami materiałów tapicerskich). Dzięki temu zakłady Grupy Nowy Styl były w stanie ograniczyć wykorzystanie surowców pierwotnych. Tapicerowane wersje popularnych krzeseł: VENUS, VEGA i FOSCA marki Nowy Styl, które znajdują się w wielu kawiarniach, domach i miejscach socjalnych, będą od teraz wykonywane zgodnie z najnowszymi eko-technologiami.

- Do produkcji siedzisk niektórych modeli naszych krzeseł wykorzystywane są formy, w których powstaje gotowy, właściwie ukształtowany element, który nie musi być poddawany dodatkowej obróbce, czyli wycinaniu, frezowaniu itp. Taki proces eliminuje powstawanie dodatkowych odpadów. Co więcej - materiały wykorzystywane do produkcji elementów kompozytowych, to przede wszystkim odpowiednio rozdrobnione i wysuszone odpady drzewne oraz ścinki materiałów tapicerskich. Tak przygotowane komponenty zostają ze sobą zmieszane w odpowiednich proporcjach, a następnie zaklejone środkiem wiążącym. Przygotowana mieszanina trafia w odpowiednich ilościach do wcześniej wspomnianych form i zostaje poddana procesowi prasowania w podwyższonej temperaturze. Po zakończonym cyklu prasowania otrzymujemy gotowy element - mówi Piotr Hryńczuk, kierownik Sekcji Rzowoju Technologii Drewna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.